• eğlenceli bir oyundur. lisede oynandığında daha eğlenceli bir hal alır ki, yeri ve zamanı geldiğinde boş derslerdeki boşluğu her hamlenizde devirirsiniz.*
  • esekle ayni mantikta bir oyundur ama 4 ayni kagidi ilk bir araya getiren kisi elini masaya vurup esek! demek yerine bir hareket yapmaya baslar (mesela dil çikarmak, parmak siklatmak, istiklal marsini söylemek) ve herkes aynisini yapmaya çalisir. sona kalan ceza alir. cafede oynarken bir arkadas dilini burnunun ucuna degdirerek oyunun mutlak galibi oldugunu göstermistir. baska bir arkadasin 4 ayni kagidi bir araya getirince aniden yerinden kalkip kapiya kosmasiyla geride kalanlarin sona kalmama panigi yüzünden masanin devrilmisligi ve rezil olmuslugumuz da vakidir.
  • çevresinin ve bedeninin metabolik uyarılarına karşı motor cevap oluşturamayan veya az oluşturan insanın sıfatı. bu insanların eşik değeri yüksek olduğu için iğneli fıçı misali bu dünyada en huzurlu ve en rahat yaratıklarıdır hımbıl insanlar.
    örneğin hımbıl insan acıkır, ama bir lokma ekmek yemeğe mecali yoktur. zaten açlık, hımbılları diğer insanlar gibi etkilemez. e dedik ya, eşik değerleri yüksek. tam olarak uyarılmaları için 2 gün aç kalmaları lazım. ha "abartma, o kadar da değil" diyorsunuz şimdi, demi? siz hiç hımbıl oldunuz mu ki? karşınızda evde sekiz gün bir başına kalıp, beş kilo vermiş insan var. ne spor ne başka bir şey. tamammen yemek yemek için kıçını kaldıramamak bunun sırrı.

    (bkz: utanmadan iddia ediyorum)
    (bkz: uykusuz)