şükela:  tümü | bugün
  • dün aksam yeniden izlemeye başladıgımız dizi. evet tekrar tekrar izlense de güldürüyor. hele yanınızdaki kişi ilk kez izliyorsa.
  • en az 3 kere bütün sezonlarını bitirdiğim dizi.sanırım hep lily olmak isterken robin kalanlardan olacağım.huyumuz kurusun ruhumuz robin naparsın ki ?
  • bir saat önce kadar final bölümünü yeniden izledim her seferinde tüylerim diken diken oluyor gururlanıyorum böyle garip hissiyatlar ne bileyim.
  • son zamanlar aşırı yalnız hissediyordum. hayatımın hiçbir döneminde olmadığı kadar evde, yalniz ve pasif bir dönemden geçiyorum. netflix'te karşıma çıkması sebebiyle " ulan çok küçük yaşlarda bile bana espri anlayışı aşılayan hayal dünyamı geliştiren bu dizinin sonunu artık görmeliyim" diyerek hatırlamadığım (tahminen 5 sezon izlemiştim) bir yerden - 7.sezondan - giriş yaptım izlemeye.
    dün itibariyle de bitirmiş bulundum.
    evet finalden ben de pek memnun kalmadım ama genel itibariyle dizinin mantık çerçevesine uyumlu bir şekilde bağlanmış hikaye diye düşünüyorum.
    onlar bu yalnız dönemimde çok eğlendiğim arkadaş grubum olmuşlardı. şimdi bitmesi tabi biraz kötü oldu benim için.

neyse hayat devam ediyor işte.
  • "ayrılığı aşma süresi herkes için farklıdır. ama sanırım seni oyuna geri sokan kişiyle tanışınca aşmaya başlıyorsun. "
    ted neler diyorsun sen öyle dedirten, üzerine düşünmeme sebep olan , bence sadece komedi değil hayatın her alanını ufak da olsa içinde barındıran dizidir.
  • bu dizi hakkında en sevdiğim şey alakasız bölümlerde bir anda alttan giren muhteşem müzikler.

bkz: band of horses - funeral
    george harrison - ballad of sir frankie crisp
    damien jurado - museum of flight
  • bazı bölümlerde çok eğlenirken bazı bölümlerini zorlama buluyorum.