• atv ana haber'i magazinleşti diye (haklı olarak) yerden yere vurup, akabinde kız arkadaşıyla özel ilişkisini sayfa sayfa pozlar eşliğinde anlatan bir kişidir. bu, hıncal uluç'un özetidir. bir dediğine bakarsınız kendi içinde tutarlıdır. ama hafızası biraz zayıf bir kişi iseniz onu gerçekten haklı zannedersiniz. misal kulüp yazarlığı kurumunu eleşirir (ki haklıdır) ama çok yıllar önce spor yazarının tuttuğu takımı açıklamasına ön ayak olmuş, maç izlemeye sarı kırmızılı kaşkol ile gitmiş, köpeğinin adını cimbom koymuştur. bu ayrıntıyı unutmuş iseniz, hıncal uluç'u "doğru söylüyor" diye övmeniz mümkündür. ben sadece şu meşhur deyişi değiştirerek bu durumu formüle etmek isterim: hatırlamak en iyi intikamdır.
  • (bkz: sugar daddy)
  • bilmedigi, haberinin olmadigi konularda yorumlar yapan, ama bunlari muthis bir ofkeyle ve bagirarak dile getirerek inandirici olmasina calisan, ayni konuda birbiriyle celisen gorusler one surup sonunda her daim "hakli cikan" bir yazardir. cok basit bir ornek vererek konuyu pekistirelim. 4 subat 2005 galatasaray gaziantepspor maci sonrasinda ciktigi lig tv'deki derin futbol programinda turk futbol yorumcularini okumadigini belirtip ofkeyle "ornegin hakan sukur'un son antep macinda oynadigi topsuz oyunun mukemmelligini yazabilen tek bir tane kose yazari var mi? tek bir kisi o oyunu gormez mi? birak canim, neyini okuyayim? onlara kalsa hakan kotu, niye? gol atmadi!" diye buyuk bir ofkeyle bagirinmaktaydi. bense turk futbol yorumcularinin yazilarini okuyan bir kisi olarak en az bir kac yazarin bu konuyu dile getirdiklerini hatirliyordum. usenmedim arsivlere daldim ve iste sonuc:

- "hakan şükür... şükür adı gollerde yok. fakat hemen her pozisyonda kaptanın müthiş etkinliği var. " halil ozer, fanatik, 5 subat 2005
    - "hakan şükür'ün hareketli futbolu, ağır antep savunmasını maç boyunca beşik gibi salladı. " ilker yasin, hurriyet, 5 subat 2005
    - "konya'da hakan savunmayı boşalttı, necati golü attı. gaziantep maçında gene aynısı oldu. hakan savunmayı peşinden sürükledi, necati ilk golü ağlara gönderdi." sansal buyuka, aksam, 5 subat 2005
    -"hakan şükür gol atmadı ancak rakip defansı çok hırpaladı. ayağına gelen topu her zaman tek pas yaparak arkadaşlarını gole itti." turgay seren, aksam, 5 subat 2005

demek ki hincal uluc icin bir seyi bilmek, ya da gercekten dogrulari soylemek degil, o anda en sert sekilde o argumani savunmak onemlidir. okumuyorum dedigi yorumcularin bir konuyu yazip yazmadigini bilemez. ama bilmemesine ragmen dakikalarca bu konu uzerine cok sert, koseli yorumlar yapabilir.
  • tv8 de yasamdan dakikalar programinda enterasan diyaloglarin yasandigina sahit olmusumdur.tabi ki hincal uluc yorumlariyla kenidini sevdirmektedir.
    nebil ozgenturk:hıncal abi aşkk...
    hincal uluc:aaaaaa...
    nb:hincal abi anne.
    hl:oooooo...
    nb:hincal abi sevgi.
    hb:... *
  • bugun cikan sabah gazetesindeki son yazisinda zannimca buyuk bir pot kirmis yazar.ee ask insana ne yazacagini ne soyletecegini de sasirtiyor herhalde.
    hayatinin buyuk bir bolumunu ortaya yaratici bir eser koymadan elestriye adayan ve hayatini, sohretini bundan kazanan bir insanin su cumleleri sarf etmesi acaba akla mantiga sigar mi?:

günlerdir beni eleştirenlere..
    george bernard shaw demiş gene.. "yapan yapar.. yapamayanlar eleştirmen olurlar.." teşekkürler george!..

kaynak: http://www.sabah.com.tr/
  • beyaz türk olayım diye kendini çitileyip çitileyip aynı çamaşır suyu kazanında uzun süre bekletmiş, bu yüzden ayşe teyzeli reklamlarda, yıpranmış, tiftiklenmiş sonunda da cırt deyip gidivermiş yardımcı fanila rolünü üstlenen rengi uçmuş çamaşırlar gibi duran gazeteci adam.
  • ozel hayati, turkiye basin ve internet tarihindeki en igrenc saldirilardan birine magruz kalmis kisi. vay efendim nasil 20 yaslarindaki bir kizla cikarmis da, nasil gezermis, nasil tozarmis da... ne var? izin mi alacakti adam bizden? hangi sifatla bu ciftten hesap soruluyor? gerci basinin kalitesini dusununce bu tepkilere cok sasirmiyorum ama sozlukteki yorumlarin cigligi beni hayrete dusuruyor (ki sanirim artik buna da alismam lazim). hazimsizligin bu kadarina pes vallahi, ne cok yazar hincal uluc'un uckuruyla yatip, onunla kalkiyormus.

kafanizi duvarlara vurarak uyaniniz efendim; gencecik bir kiz kendisinden yasli birisiyle cikiyor, ve bu siz degilsiniz! "ohehe, herif kendinden bilmem kac yas kucuk kizla cikiyor" temasi uzerine kurulu buram buram ergenlik sivilcesi kokan esprilerinizi de mumkunse kendinize saklayiniz.

(bkz: get a life)
  • gazetecilikle spor yazarlığıyla uzaktan yakından alakası olmaması gereken bir şahıstır. en son dünkü doksan dakika programında samiyen eski açığın yüzde 80 i yıkılmış olduğu halde parasızlıktan bir tribün bile yıkamadılar koltukları söktüler öylece kaldı idaalarını sarfetmiştir.evden gazetecilik bu kadar oluyormuş demekki.bilmeden görmeden,araştırmadan ,anlamadan, işkembeden sallayarak ntv de birbuçuk saat yeralabiliyomuş insanlar.bi sor soruştur be adam eski açığın son durumu nedir diye?yıkılmış mı?yapılmış mı? bilmeden digitürkten gördüğün kadarı ile (o da iki hafta öncesinin görüntüleri) konuşma komik olma.
hesabın var mı? giriş yap