şükela:  tümü | bugün
  • beni çok şaşırtan ve üzen bir durum.
    çünkü onun sabah gazetesinde yazıyor olsa da belli bir entelektüel birikimi olduğunu zannederdim. ama fena yanılmışım.
    ahlat ağacı filmine gitmiş iki arkadaşıyla, biri dayanamayıp çıkmış. diğerleri 3 saat filme katlanmışlar ama anladığı tek şey çan sokaklarında dolaşan işsiz bir genç.

benim için kendisi artık bu yazısıyla engin ardıç ve haşmet babaoğlu kategorisine geçmiştir.
    aha da o yazı
  • beyin küçülmesi yaşla alakalı değildir, kullanılmayınca küçülür
  • kahkaha attiran bir yazi olmus muhakkak goz atin. (filmi izlemedim)
  • şu şekilde özetlenebilecek bir yazı: https://www.youtube.com/watch?v=5vrc3f4g9oa
  • gece gece kahkaha attim yaziyi okurken.
  • başlı başına kahkaha attıran bir köşe yazısı olmuş bu ne..bir de bu adam kendini ülkenin en büyük entellektüellerinden görür..

--- spoiler ---

iki kişi, üç kişi yan yana geldiler mi, başlıyorlar konuşmaya..
    --- spoiler ---
  • hıncal uluç kesinlikle sinemadan zerre anlamayan birisi. her yazısını büyük bir zevkle okurum hıncal uluç'un, ancak sinema ile ilgili yazılarını es geçerim. yok yani olmayınca olmuyor ne yazık ki.
  • totem reis hıncal'ın güldüren yazısıdır.

--- spoiler ---

bıraksın herkes palavrayı.. cannes'da 15 dakika alkışlanmış da.. "film bitti" diye sevinçlerinden alkışlamışlardır. ya da "helal olsun bana. bu işkenceye sonuna dek tahammül ettim" diye kendilerine alkış tutmuşlardır. tabii hiçbir şey anlamadıkları için "bu ne büyük film yahu" diyen entel eleştirmenler de vardır aralarında.. ("film o kadar büyük ki, ben bile anlamadım" diyen en ünlü eleştirmenimizi hatırlayın.) yani mit ve polis, bu filmi kiralamalı. iki kere izletsinler bir şüpheliye adam bülbül kesilir. tabii avrupa insan hakları mahkemesi "insanlık dışı" diye itiraz etmezse..

--- spoiler ---
  • tipik hıncal uluç yorumu. kendisi her daim görülmeyeni gören, duyulmayan duyan, olaylara her zaman farklı pencerelerden bakan marjinal birisidir ya, ondan dolayı son marjinallliğini de nuri bilge ceylan’a yapmış.

tebrikler hıncal uluç, çok doğru yorumlar. 80 yaşına geldim, ulan izlediğim filmi anlamamış olabilir miyim acaba demiyorsun da, kalmış jüri üyelerini, yok filmi alkışlayanları, onu, bunu... eleştiriyorsun. gerçekten komiksin.