şükela:  tümü | bugün
  • aşağıdaki cümlelerle eleştirmiştir;

“muhteşem koşudur, 400 metre.. müthiş bir sprint yeteneği gerektirir. ama son 50 metresi bitmez adeta.. öylesi de bir güç ister. insanoğlunun zirvesini gösterir bu yarış adeta..

ekrana bakıyorum. sırığı eline aldı atlet.. geçerse şampiyon olacak nerdeyse.. takılırsa elenecek. onun için tam ölüm kalım atlayışı.. çıtaya koşmaya başladı ve.. ve inanamazsınız, trtspor tam o anda, adam ölüm kalıma koşarken yayını kesti.

hem de londra'ya bu yarışmaları milyonlara anlatmaya gitmiş iki sözüm ona spiker veda bile etmeden.. "yayını kesiyoruz. bu son iki finalin sonuçlarını şurdan öğrenebilirsiniz" demeden.. hiç değilse o koşan atletin atlayışını bile göstermeden..

tabakhaneye bok yetiştirir gibi, pat diye kestiler.. bizi eşşek kere eşşek yerine koyarak kestiler..

böyle bir ayıp, böyle bir saygısızlık, böyle bir terbiyesizlik, böyle bir ihanet görülmüş mü?. dünyada görülmüş mü?. kaynak

gösterdiği cesaretin benzerini tutuklu gazeteci meslektaşları, seçim dönemlerinde trt'de siyasi partiler için ayrılan sürelerdeki adaletsiz tutumlar için de göstermesini bekliyoruz.
  • göte göt demiştir. hıncal arada trollük yapar ve trollüğü türkiye'ye getiren adamdır ama arada bir tam cepheden korkusuzca çakar.
  • suya sabuna dokunmadan yapılan eleştiridir. kendisi açısından en zararsızıdır. herhalde vicdanı rahat etmedi. bir yerlerden çakayım dedi. ama yemezler. sen trt'nin siyasi programlarını eleştirme, tek parti yayıncılığı hakkında birşey deme, kalk en zararsız yerden trt'ye çakmaya çalış. spor programlarını herkes eleştiriyor zaten. sırıkla atlasa ne olur atlamasa ne olur. sırık çoktan saplandı bize. haberi yok.
  • kendisi şampiyonayı izlemiyorum sanırım. buna gelene kadar neler var neler: süper kupa maç sonu değerlendirmesi için yayını kesmek mi dersin, daha bitmemiş gülle atma yarışmasında kadına bronz madalya aldıran mı dersin (kadın 4. oldu).

bir kere, en başta bırak rejiyi, trtsporda yarışmayı sunan adamların atletizm ile alakası yok. eskiden hıncal yorumlardı veya cüneyt abi vardı. bu nesil bitince sonraki nesilden bu işlerden anlayan bir adam gelmedi ne yazıkki.
  • sportif yayınlar konusunda trt'ye çakışlarını bir araya toplasak ansiklopedi haline dönüşeceğinden şaşırtmamış olan eleştiridir.

hıncal uluç birçok konuda dengesiz ve alakasız yorumlarda bulunabilme özelliğine haiz olsa da sportif yayınlar konusunda oldukça istikrarlı bir şekilde eleştirilerine yıllardır devam ediyor, takip edenler bilir zaten.
  • benim gibi eurosport'tan izleyecek olsa hiç yapmayacağı eleştiriydi. türk spiker güzel güzel de anlatıyor yayınlar kesilmiyor.
    yıl olmuş 2017 hala trt kanallarını izleyen mi var allah aşkına?
  • trt spor dan atletizm mi izlenir amk
  • liyakat nedir ? ne değildir sorusunun cevabını örnekleriyle trt kurumlarında görebilirsiniz, ordan yükseğe doğru gittikçe aynı mantığın koca bir ülke yönetimine yayıldığını hayretlerle izlersiniz .

hıncal uluç'u ntv'de pazartesi günleri haşmet babaoğlu ile yaptığı programlardan takip ederdim sonra saçma sapan kanallara gidince izlemeyi bıraktım , açıkcası bu tarz konularda "seyir zevki ve yayıncıların beceriksizliği" çok hassas ve haklı , hatırlarsanız servet çetin'in sümüğü ve lig tv konusunu ilk bağırarak söyleyen kendisi idi , sırf bu yüzden ve bu konuda çizgisini hiç bozmadığı için teşekkür ederim .
  • mesele trt spor'da atletizm izlenmesi değildir, trt spor gibi normalde üst düzey iş çıkarması gereken bir kurumun rezalet halidir. emin olun hıncal uluç'un elinde bu yarışmaları izleyeceği birçok imkan vardır, ama zamanında çalıştığı kurum olan, devlet himayesindeki bu kanalı da fikir sahibi olabilmek/eleştirebilmek için takip ediyordur.
  • maçası yemediği için trt akp ve chp'ye ayırdığı yayın süreleri için yorum yapmayan adamın atarlı bir şekilde yaptığı yorumdur.