şükela:  tümü | bugün
  • saglikli oldugu soylenen et ce$idi.
    (bkz: hindi)
  • türkiyede kuşbaşı, biftek göğüs gibi parça olarak aldığınız, pınarın ve diğer markaların hindi etleri beyaz hindiden yapılmıştır, bu nedenden dolayı o yılbaşında yediğimiz siyah hindiye benzemez. *
  • dana etiyle kombine olarak satılan et. yuzde yuz dana eti yazmiyorsa eger aldıgınız burger,kofte,sosis,salam bilmemnede, kesinlikle hindi eti vardir icinde. yuzde yuzlere de pek güvenmiyorum gerçi ben. yine vardır. dana etine göre halt yemi$tir.
  • hindi kalçası ile kuzudan bile lezzetli bir ettir...

hazır yemek olarak satılan hindi döner'in dışında çoğu çeşidinin kalitesi mükemmeldir...

salam ve sosis'ini bazen danaya bile tercih etmek gerekir...
  • maliyetlerinden dolayi tavuklar gibi kucucuk bi kafese tikilip, gece gunduz hormona tabi tutularak yetistiril(e)medigi icin, tavuk etinden kat be kat saglikli oldugu soylenen et cesidi.
  • hindi eti besin değerleri ve tat bakımından tavuk etine benzemekle birlikte yağ ve kolesterol oranı daha azdır. ve türkiyede diğer avrupa ülkelerine göre en az tüketilen ettir. ülkemizde tüketim geneline bakıcak olursak en çok yılbaşında artış olduğu gözlemlenmiştir.

-halbuki ne saçma lan! allahın bahşettiği nimet, gavur adeti diye bir yıl mahrum mu kalıcaksın. götür işte..
    (bkz: yemek buldun mu ye dayak buldun mu kaç)
  • kesinlikle çok sağlıklı ve lezzetlidir.
    tat bakımından tavuk etine benzemesine rağmen daha az yağlıdır ama yine de türkiye'de çok az tüketilmesine anlam veremiyorum.
    hindi eti sevmeyenlere, hindi göğüs etini yemelerini öneriyorum. fileto haline getirildikten sonra güzel soslar ile marine edilir ve bu şekilde ızgarası yapılır.
    ya da hindi filetosundan burger yapılır.
    sonra gelir bana teşekkür edilir.
  • herkes sağlıklı ve lezzetli olduğundan bahsetmiş hayır efendim katiyetle lezzetli değildir sağlığını bilemeyeceğim fakat lezzetli olmadığına eminim. en azından kipada 7,90 tl den 1 tl' ye (!) düşen banvit kuşbaşı hindi göğüs değildir. diyeceksiniz ki pis fakir paran yoksa yemeyiver neyine hindi göğsü gergedan taşağı. doğru tabi neyime lan benim öğrenci halimle böyle gereksiz aksiyonlar. sanayide bir oto tamirci bulup kamyon lastiğini doğramak suretiyle de yemeğimi pekala tatlandırabilirdim.
  • son testlerime göre tavuktan çok daha hızlı pişen ettir. hindi külbastı ise şahanedir, önerilir.
  • ankara'da bulamadığım ettir.