• saglikli oldugu soylenen et ce$idi.
    (bkz: hindi)
  • türkiyede kuşbaşı, biftek göğüs gibi parça olarak aldığınız, pınarın ve diğer markaların hindi etleri beyaz hindiden yapılmıştır, bu nedenden dolayı o yılbaşında yediğimiz siyah hindiye benzemez. *
  • hindi kalçası ile kuzudan bile lezzetli bir ettir...

hazır yemek olarak satılan hindi döner'in dışında çoğu çeşidinin kalitesi mükemmeldir...

salam ve sosis'ini bazen danaya bile tercih etmek gerekir...
  • hindi eti besin değerleri ve tat bakımından tavuk etine benzemekle birlikte yağ ve kolesterol oranı daha azdır. ve türkiyede diğer avrupa ülkelerine göre en az tüketilen ettir. ülkemizde tüketim geneline bakıcak olursak en çok yılbaşında artış olduğu gözlemlenmiştir.

-halbuki ne saçma lan! allahın bahşettiği nimet, gavur adeti diye bir yıl mahrum mu kalıcaksın. götür işte..
    (bkz: yemek buldun mu ye dayak buldun mu kaç)
  • kesinlikle çok sağlıklı ve lezzetlidir.
    tat bakımından tavuk etine benzemesine rağmen daha az yağlıdır ama yine de türkiye'de çok az tüketilmesine anlam veremiyorum.
    hindi eti sevmeyenlere, hindi göğüs etini yemelerini öneriyorum. fileto haline getirildikten sonra güzel soslar ile marine edilir ve bu şekilde ızgarası yapılır.
    ya da hindi filetosundan burger yapılır.
    sonra gelir bana teşekkür edilir.
  • son testlerime göre tavuktan çok daha hızlı pişen ettir. hindi külbastı ise şahanedir, önerilir.
  • ankara'da bulamadığım ettir.
  • sivil hayatta ne kadar kendisinden uzak durduysam da askerde muhatap olmak zorunda kaldığım ettir.

öyle ki, biraz yedikten sonra çok garip tatlar algılamaya başlıyorsunuz. bir an duruyorsunuz yemeğe bakıyorsunuz. sonra yanınızdakilere 'bu ne eti lan?' diye soruyorsunuz. obur bir asker ağzı dolu dolu 'hindö etö' diyor. tekrar yemeğe bakıyorsunuz. sanki et dile geliyor. 'abi bak beni yeme' diye yalvarıyor. akabinde aklınıza daha önceden anlatılan askerdeki et hikayeleri geliyor. 1945 damgalı deve etleri yediriyorlar cümlesi kafanızda yankılanıyor. önünüzdeki et tekrar dile geliyor. 'abi git bi sigara yak allasen, yarım saate er gazinosu açılır bir tost yaptırırsın diyor.' sanki..

sonunda hindi etinin önermesi içinize siniyor. ice tea eşliğindeki tostunuzu yerken nispeten içiniz ferahlıyor. derken tostun içindeki sucuğun hammaddesini düşünüp tedirgin oluyorsunuz. et bir kez daha dile geliyor; e ebenin amı artık!
  • tavuk etinden daha iyi bir etti, birde beyaz hindi etiyse tadından yenmez sosa filan gerek yok. pişir ve ekmek arası ye. canım çekti ben.
  • bolca'nın soslu hindi tabağı'ındaki hindi etiyse söz konusu olan. candır. pamuktur. lezziz ötesidir. kiloyla yense yenir.
hesabın var mı? giriş yap