• üçgen üçgen kesilmiş hali 200 derecelik fırında 10 dakikada cips haline gelen gıda maddesi. yanına da naneli pul biberli light yoğurttan dip sos yapar dukan amcamın ellerinden öperim
  • icine kasar peyniri, barbeku sosu, hardal ve azicik tursu koyup rulo halinde yendiginde tadina doyum olmayan yiyecek.
  • ikea'da sanırım banvit üretimi tüm hindi göğsü satılıyor... kilosu 27-28 lira civarı! normalde namet, polonez vs. gibi et üreticilerinin bol işleme tabii tutulmuş dilim hindi fümelerinin kilogramı 50-60 lira civarına satılıyor. paket üzerinde monosodyum glutamat kullanılmadığı belirtilmiş, başımda bol bol dırdır eden bir annem olduğu için ben alamadım yolu düşen gitsin alsın böyle fiyata böyle füme zor bulunur! dilimleyip dilimleyip yemek mümkün... her şey yapılır kendisiyle... koşun koşun...
  • ne marka olursa olsun, her işlenmiş et gibi içindeki sodyum nitrit nedeniyle kanserojendir. mide kanseri riskini arttırır.
  • kanser deposu. içinde e250, e300, e301,e450,e451 gibi bütün kanserojen koruyucu maddeleri barındıran yiyecek. üstteki arkadaş bir uyanık sizsiniz.
  • zararları hakkında bir fikrimin olmadığı fakat tostun içine çok yakıştığını düşündüğüm, yanında da kahveyle harika giden zırt.

zararlıysa ben bilemenko.
  • sağlıksız olan milyarlarca şey kadar sağlıksızdır. yediğiniz hangi şey doğal?
    hindinin yada tavuğun kendisi doğal mı? yada yedikleri doğal mı?

bakın; avrupalılar her öğünlerinde, abartmıyorum, neredeyse her öğünlerinde işlenmiş gıdalar yada şarküteri tüketiyorlar.
    ama ortalama yaşama süreleri neredeyse 80-85.
    o yüzden bu tür şeylerin kaliteli olanlarını yer geçerim. hepimiz öleceğiz.
  • sadece namet ve yaylatürk tarafından layığıyla yapılan füme et.

polonez ve pınar'ın yaptıklarının salamdan pek farkı yoktur.
  • dünyada nadir güzel hayvan katliamlarından.
  • yüksek protein ve düşük yağa sahip,renklendirici olmadan yenilebilecek en sağlıklı paket şarküteri ürünü.en başarılı,en lezzetli tada sahip olan füme namettir.
hesabın var mı? giriş yap