şükela:  tümü | bugün
 • rendelenmis hali tatli, pasta ve kurabiyelerde kullanilir nefis olur
 • adı bile sinirlenmeme neden olan üzerimde kriptonitin süpermende yaptığı etkiyi bırakan olmaz olası hatta tanrının hatası meyve. daha üç dört yaşındayken annemin misafirlerin getirdiği yiyecekleri bana çaktırmadan hindistan cevizi testinden geçirdiğini hatırlarım.
 • içindeki lezzete ulaşmaya çalışırken mutfak aletlerini harap edebileceğiniz kadar sert kabuklu meyve. çözüm olarak balkondan attığımız bile olmuştur.
 • ıssız adalarda neden sadece hindistan cevizi ağaçları vardır?
  çünkü tanrı yaptığı hatayı kabullenmez insanları bu adalara hapsedip onlara zorla hindistan cevizi yedirir
 • bounty, coco star ve taklitlerinde yenebilir olmakla beraber, revani, muhallebiye-benzer-sari-sey ustunde ve icinde fena olan sebze (bkz: polemige giresim var).
 • hindistan cevizi agaci denize epey yakin yasiyabilmekle beraber, orumcek adam bilgilerime dayanrak soyleyebilirim ki, saglam kabugu sebebiyle mundar olmadan deryada binlerce mil kat edebiliyor imis. bu sebepten issiz ada, tropik ortam gibi yerlerde kendine dogal ortam yaratiyor imis.hakaten de luzumsuz bir gidadir, ickisi de vardir o da manasiz sacma sapan bir icecektir.
 • "hindistan cevizini nasıl kırdım da sevdicekle hüplettim" alt başlığında konferansa tabi tutulduğum, neticesinde masaya vurduru vurduru verirsin cevabına varılan sorunun öznesi hindistan cevizi.
  illa ki taze hindistan cevizi sütü içmek istiyorsanız matkap ile delin, kanırta kanırta kanırtmayın.(bulamadım evet oraya kelime)

  son derece güzel malibu içkisi bu şirin meyveden türemedir. fenomenel bir yiyecek midir britanya'da bilemiyorum ama bbc'deki cant cook wont cook, ready steady cook gibi mutfakta 20 dakikada harikalar yaratalım gurmeye gurme demeyelim programların baş tacıdır hindistan cevizi. her liverpool'lu hanım, her mutfakta yemek yapamayan da savaş alanına çeviren manchester'lı bey bu programlara gelirken "8 pound'a bakın neler de aldım, aha bacon, sovan, bir de hindistan cevizi. şimdi eti hindistan cevizi ile yapalım" diye çıkarıverir bunu filesinden.

  sonra çok ayılarak bayılarak yerler de acaba hindistan cevizi gider mi domuz pastırmasının üstüne diye düşünmezler. (gitmez diyoruz sanırım hepimiz)

  alınacak ders bu hindistan cevizi meyvesinin ada avrupasında -nedendir bilinmez- popüler bir yemek malzemesi olduğudur.
 • (bkz: nutmeg)
 • sampuan, vücut sabunu ve bunun gibi hangi kozmetik ürününe konursa konsun, insanda o kozmetik ürününü yeme isteği uyandıran tropik meyve
 • doğa biz insanları hindistan cevizinden korumak için bu zehirli bitkiyi iki sağlam kabukla izole etmiştir ama bu bile yazık ki hindistan cevizini durdurmaya yetmemiştir. ayrıca bu kabuk sayesinde hindistan cevizi uzun süre suda çürümeden durabilir haliyle çeşitli adalara kadar akıntıyla taşınır ve tüm tropik adalara bulaşır (bkz: spreading the disease)
hesabın var mı? giriş yap