şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: coconut oil)
 • memleketimizde yaygın olarak kullanılan ayçiçek yağının güney asya civarlarında kullanılan muadili, hindistan cevizi yağı. o bölgedeki neredeyse tüm sahilller hindistancevizi ağacı ile kaplı olduğundan bolca bulunması ve ucuz olması nedeniyle tercih edilmektedir
 • oda sicakliginda katidir.
 • kolesterol deposu olması nedeniyle sağlığa zararlı olduğu söyleniyor.
 • bu güzel yağı, hele ki organiğini türkiye'de bulmak biraz zor olsa da bulunuz, çünkü kadınlar için bazı güzel faydaları var. tabii öncelikle alerjiniz olup olmadığını öğrenin, sonrasında ise mutlaka işinin erbabı bir cildiyeciyle konuşun. zira bana yarayan sizi paralayabilir.

  kokusunu bilmeyenler için: güneş kremleri gibi leziz bir kokusu yok, baştan anlaşalım. hafifmiş gibi gelen yoğun bir kokusu var, alışmadık mideleri oynatabilir.

  şimdi, bu yağ öncelikle mucize ilaç değil, bunu aklınıza sokun. götümüzün dibinde bulunan zeytinyağı, badem yağı, fındık yağı ne kadar mucizeviyse bu da o kadar mucizevidir. evet faydaları var, ama ölümsüzlük iksiri de değil. bu konuda anlaştıysak bende işe yarayan bazı faydalara değinebilirim:

  hindistan cevizi yağı dediğimiz bu meret, cinsel hayatı olan kadın kısmının çilelerinden biri olan "mantar"* oluşumuna çözüm getiriyor. yağı alıp yeseniz de olur, edeb yerlerinizin içlerine sürseniz de olur. ikisi de işe yarıyor. "ay yok ben oralara elimi sokamam öyle" diyorsanız, yağı eritip bir tamponu buna bulayın ve bir zahmet şeyinize iteleyiverin. bunun yanında vücudunuza giren şekeri de azaltır hatta komple durdurursanız daha çabuk temizleniyor bu mantar denen illet. en azından sikim sokum akıntılar uğruna vücuda ilaç girmemiş olur.

  bunun yanında masaj yağı olarak kullanılır, artık ağrıyan bacaklarınızı mı ovarsınız yoksa öpüş kokuş oynaş öncesi gider partnerinizle birbirinizi mi ovalarsınız o da size kalmış. kayganlaştırıcı olarak kullanacaksanız lütfen ve lütfen kondom üstüne sürmeyin, sürerseniz de olmadık seks kazalarınızdan sorumlu değilim.

  kuru, yıpranmış, işlem görmekten anasının amı gibi olmuş saçlar için de gayet başarılı bir saç kremi olur bu zıkkımdan. ister banyodan hemen sonra uzun saça tırnağın ucu kadar bir parça hindistan cevizi yağını saç ıslakken dağıtın, ister birkaç saat boyunca saçınızın tamamına yeterince büyük bir miktarını kökten uca yedirerek yayın, üstüne havlu sarıp ısıtıp birkaç saat bekletin. bu ikinci dediğimi ayda ya da iki ayda bir kür olarak yapmanız saç derinizin selameti açısından önemli olacaktır.

  bunlar bu yağın kullanım alanlarından sadece birkaç tanesi. bünyeye göre değişse de daha birçok faydalı kullanım alanı var. saygılar, sevgiler.
 • life co etiketli olanını bir kaç aydır kullandığım, diğer yağlardan uzak durmam ve bu yağın kızartma tarzı yiyeceklerin pişirilmesine uygun olmaması nedeniyle kullanmakta zorlandığım üründür. sağlıklı yaşam için tercih ediyor olsam da ekmeğime sürüp üzerine agave şurubu ve benzer tatlandırıcılar ekleyerek tükettiğim için çevremden olumsuz tepkiler almaktayım.oysa sadece 3-5 kilo fazlam kaldı.
 • tiroid hastalari icin kullanimi en cok onerilen yag imis kendileri.
 • cilt yenilenmesini hızlandıran ( örneğin yara iyileşmesini çabuklaştıran), antiseptik özellikleri olan çok etkili ve faydalı yağ. soğuk sıkım olanı oda sıcaklığında katı olup, kokusu keskindir. cilt kremi olarak kullanılabilir.