şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en kalabalık ülkelerinden, en egzantrik yerlere sahip, bilişim ve uzay alanında önde gelen bir ülkenin cumhurbaşkanını tanımamak. yuh!

akla sadece baharat ve pis olması geliyorsa emperyalist düzenin kölesi olmuşsun demektir.
  • (bkz: cahillik)
  • (bkz: kendimden utandım)
    (bkz: bu da benim ayıbım olsun)

edit: neyse ben öğrendim. alın siz de öğrenin. şu amcaymış.
    https://www.google.com.tr/…i57j69i61l3j0l2.4469j0j4
  • bizim hindistan'ı boşladığımızı gösterir ve bu büyük bir hatadır hindistan çok büyük bir ekonomi çökmemiz lazım ki başkanları gelsin bizimkiler gitsin falan.
  • dünya'nın en kalabalık ülkesi olan çin'in de dahil olduğu durum. çin'e dair tanıdığım tek lider mao. meşhur kızıl kitabı vardı yanılmıyorsam. bi de saçma salak bi tarım revizyonu yüzünden milyonlara çinli açlıktan mefta olmuştu.

70'lerde bizim bazı solcular sanayi ülkelerine has devrimdense maocu bir tarım devriminin türkiye için daha hayırlı olacağına kanaat getirmişlerdi. asya tipi model mi diyorlardı ne. mesela doğu perinçek ve cengiz çandar meşhur maoculardandır.
  • hindistan'da bi skim olmadığı içindir.

-turist desen gelmez, türkiye turizm ülkesi. adamlar kendi bokunu yiyorlar.

-teknolojik bir ürünü yoktur. bakmayın uzay araştırması filan hikaye.

-silah sanayi yok gibidir, işimiz olmaz.

-türkiye bir üretim ülkesi değildir. adamlarda senden daha çok işsiz var. hani insan ticareti desen o da olabilecek gibi değil.

-tarım ürünü, hayvancılık ihraç edelim desen. adamların mutfağı bizimkinin zıttı. et yemiyorlar.

-kültürel etkileşim desen. çomarı senden daha çomar. birbirimize katabileceğimiz birşey yok.

işte baharat, taş, takı, bunlar.

böyle bir ülkeyle ne işin olur ki zaten.
  • pr ekibinin ayıbı çıksa ortalığa kim jung-un gibi ama bizim nükleerimiz atarım iki tane akıllı olun dese, pakistan'a atarlansa müslüman azınlığı tehdit etse herkes tanırdı sessiz büyüyorlar varsın önlerine kırmızı halılar serilmesi gazeteler bahsetmesin umurlarında değil.
  • şöyle bir söz var;
    "büyük ülkeler kurucularıyla bilinir, devletin adıyla anılır."
    dünyaya yön veren (emperyalist) ülkeleri saymazsak (abd, almanya, fransa, ingiltere vb.) oldukça doğru sözdür.

nede olsa adamların ısro-hindistan uzay araştırma organizasyonu var ve oldukça öteler.

(bkz: eğitim)
    (bkz: bilim)
    .
    .
    .
  • onlar da reis'i tanımıyordur. sorun değil.