• pis insanlar hali ile yedikleri hiç bir şey iğreti etmiyor.
  • "sonuçta 240 derecede kaynar yağa giriyor, mikrop tutmaz" mantığı ile işletilen fabrikadır
  • almanya'da ranjeet diye hintli bir arkadaşım vardı. ne zaman evinde toplansak bize hindistan usulü patates cipsi yapardı. videodaki gibi değildi. dışında hafif bir sos vardı ve bol baharatlıydı. yediğim en güzel şeylerden biriydi. e evde yapınca hijyen standartları da nispeten normaldi tabi.
  • söz konusu videonun "ifşa" değil de tanıtım ve reklam amacıyla çekilmiş olması ilginç.

adamların hijyen standardı neyse artık, böyle bir reklam filmi yapmakta beis görmemişler.
  • resmen how it shouldn't be made* videosu gibi. hijyen yok, çalışanlarda eldiven, bere yok. patatesleri kızartan adam kızgın yağın yanında günlük kıyafetleri ve çıplak ayaklı terliklerle duruyor.
  • ödemiş patatesi ile yapılmadığı için tercih etmeyeceğim cips.
  • en azından ekipmanlarda paslanmaz çelik kullanılmış. bu da olumlu. bu küçümsediğimiz imalat türünü ben türkiye'de çok defa gördüm. merdiven altı veya küçük ölçekli gıda üretim yerlerinin çoğu böyle. bir çok mahalle pastanesinin, fırının, pidecinin imalatı bunlara yakın. hadi bir fark söylemek gerekirse bizimkilerde duvarlarda fayans var. geri kalan herşey aynı.
  • e tuz eklememek için, tuzsuz olsun diye. size de sağlıklı gıda beğendirilmiyor hep bir bahane
  • bundan bir 10-15 yıl öncesine kadar türkiye sınırları içerisindeki çoğu fabrikadan farksızdır. avrupa birliğine giricez ayağına düzeldi bizim de fabrikalarımız.

hatırlayın ya arena programını, uğur dündar'ın trajikomik baskınlarını.
  • çekim yapılacak diye biraz özenilmiş temizlenmiş ama leğen i yıkamayı unutmuşlar galiba,aynı leğenle hayvanları yediriyorlar kesin..ama yöntem doğal ve güzel
hesabın var mı? giriş yap