• bu insanlar aşısı olan, tedavisi olan bir hastalıktan ölüyorlar.

yaşam ile aralarında kar hırsı, patent yasaları duruyor.

birileri kar edecek diye aşılar tüm ülkelerde üretilmiyor sadece satılıyor.
  • #122318905 aksine astra zeneca asisi hindistan serum sirketi tarafindan halihazirda uretilmekte. hastalik birden bire patlayinca kendi halkina 90 milyon daha fazla asi yonlendirdiler. bu yuzden avrupada stoklar etkilendi. sebebini bilmiyorum. herhalde asiyi uretirken size su kadar bize bu kadar diye anlasip uretiliyor. bilen bir suser daha iyi aciklayacaktir nedenini
  • nüfusa oranla biz daha beter durumdayız

hiç değilse hindistan ne durumda olduğunun farkında

bizde bu namussuz medya olduğu sürece...

düşünsene ölmüşsün ama farkında değilsin
  • beni müthiş üzen görüntülerdir. bir yazar da demiş patent hırsı diye. çocuk felci aşısının sanırım formülü paylaşılmıştı ve hastalıkla mücadele edilmişti. peki covid-19 için neden bunca aşı çalışması varken, aslında hiç yok? hiç yoktan kastım, 3. dünya ülkeleri için yok.

bir insan, bir hayat demek olduğuna göre ve bir insan öldüğünde, onun için hayat artık var olmadığına göre; evet, diyebiliriz ki “hiç” yok. o insan/insanlar için aşı hiç yok. bunca çalışmaların hiçbir anlamı da yok.
  • daha ağırı ülkemizde yaşanıyormuş , başlık sahibi bütün hastahaneleri gezdiği ve bildiği için doğru söylüyor.senin gibi orospu çocuklarını analar nasıl doğuruyor insan şaşırıyor.
  • “annem sadece 59 yaşındaydı ve yeni emekli olmuştu, bizimle kaliteli zaman geçirmek istiyordu fakat şimdi cenazesindeyiz “

edit. sabah bir uyandım bir sürü baş sağlığı mesajı çok korktum. annem çok şükür sağ ve sağlıklı :)

ben söz konusu videodaki bir bölümü çevirdim.
  • üzücü, dehşet verici, ibret alınması gereken görüntüler...
    hindistan... nüfusu yaklaşık 1,4 milyar... günlük vaka sayısı 200 bin civarında, binlerce kişi yetersiz sağlık hizmeti yüzünden ölüyor. hastanelerdeki görüntüler çok şeyi anlatıyor, görebilenlere...
    inandıkları binlerce din tanrısının bir faydasının olmadığı kesin... bu tanrılara dua etmenin hiç bir faydası yok, ama öylesine din ile köleleştirilmişler ki anlamaları imkansız... sonunda durumları ağırlaşınca soluğu bilimde, hastanelerde arıyorlar ama çoğu için artık çok geç...
    ölümden sonraki yaşam için hayat tarzını benimsemiş cahil, din ile uyutulmuş toplumların kaçınılmaz kaderi... yaşarken bir değerleri yoktu, ölürken de bedenleri dini ritüelleri eşliğinde odun ateşinde kül olup gidiyor. hiç yaşamamış gibi...
    cehaletten, dinden daha büyük düşman yoktur... insanın aklını alır, köleleştirir... köle olarak yakılır ya da gömülür...
  • "after some success against covid, the government was emboldened and the country has been caught unprepared."

"covid'e karşı biraz başarıdan sonra hükümet gaza geldi ve ülke hazırlıksız yakalandı."

türkiye'deki durumun birebir aynısı. kongreler, sözde kısıtlamalar koyup aslında hiçbir kısıtlama koymamak... çok korkunç bir video. şimdiyse 500 bin kişinin gireceği 2 mayıs 2021 alesi kitapçıklar boşa gitmesin diye iptal etmiyorlar. ekonomi bu ülke için her zaman sağlıktan daha önemli. hepsine şifalar diliyorum. umarım sonumuz böyle olmaz.
  • afganistan pakistan ve hindistan cehaletin kitabını yazan ülkeler.. mesela hindistan'daki hükümet uzaya gidiyoruz mesajları vereceğine kendi halkını kurtarmayı deneyebilirdi ama gerek duymadılar.. çünkü uzaya gidiyormuş gibi yaparak tüm dünyaya artistlik yapmak daha güzel.. özellikle az gelişmiş ülkelerde paraları bu şekilde sokağa atması da kolay oluyor çünkü kimse hesap soramıyor.. sen önce altyapı sorunlarını çöz sonra uzaya yine gidersin be adam!!!
  • ganj nehrinde yüz binlerce kişi bir arada yıkanıp ağızlarına su çalarken keyifleri yerindeydi vallahi. aptallığın bedelini her zaman masumlar çeker. aynı olaylar karantinadan sonra açılacak turizm sektörünü takiben ülkemizde de yaşanacaktır. at fava bekle.
hesabın var mı? giriş yap