• hindistan gibi dünyanın en berbat ülkelerinden bir tanesinde bu tarz bir geziye kalkışıyorsan önlemini de alacaksın, bunlar sürpriz değil malesef gerçekler böyle. orta doğu ve afrika'da birçok yeri boydan boya arabayla geçmişimdir, hayatımda hindistan ve iran kadar yarak kürek çirkin ülkeler görmedim, hem de her yönleriyle. olayı yaşayanlara geçmiş olsun, gitmeyin hocam bu tarz ülkelere yok mistikmiş yok egzotikmiş yok öyle bir şey lan sen yürürken sokağın başında adam donu sıyırıp sıçıyor anasını satayım sokaklarda domuzlar sokak kedisi sokak köpeği gibi olmuşlar insandan korkuyorlar üstüne yürüyünce. cidden bak berbat coğrafyalar ve kültürler bunlar milyarlık ülkeyi sen düzeltemezsin, böyle gelmiş böyle gider siktir edin dönün evinize daha normal yerleri gezin dolaşın.
  • yani bu konuda bizim elimizden ne gelir bilemiyorum. sosyal medyada yayılması isteniyor madem yazarız o kolay.
    ama işte ben olsam mesela hindistan gibi bir yere hayatta turistik geziye gitmem ha sizi suçlamıyorum milyonlarca insan gidiyordur hindistan'a ama ben gitmem. milyar insanın yaşadığı, hırsız maymunların bile cirit attığı, bilim ve teknoloji anlamında çok iyi düzeyde insanlar barındırmasına rağmen bir onların bin katı kadar da eğitimsiz, cahil, geri kalmış kitlelerin olduğu; videolardan, gezip gelenlerden gördüğümüz kadarıyla gayet de pislik içindeki bir ülkeye ben gitmem. boşuna dememişler "nerede çokluk, orada bokluk!"

size de sadece geçmiş olsun diyebilirim.
  • bitiyorum şu biz farklı bir çiftiz, karavanda dünyayı dolaşıyoruz, bakın ne kadaann mutluyuz, kıps bi foto gösterişlerine. bir de, cebine 3 kuruş para koyup da, otostop çeke çeke gidenler, bilmediği insanların içinde parkta yatanlar var. sırf iki video çekem, foto atam, farklı gözükem diye. sorsan mutlular, sorsan kapitalizm düşmanları. ayyy ne kadar şirin insanlar vaaağğ baak bana bok suyundan yapılmış kahve verdileeeer ihihihihihi.

madem atlattınız çeteyi, siktirin gidin sınıra. bir daha polisle ne uğraşıyorsunuz. sanki polisler bilmiyorlar oranın insanlarını. tutuklayacaklarını mı sandınız?

e para yardımı istemiyorsunuz da, neyin yardımını yapalım? amerikan başkanı dahil herkesi devreye mi sokalım? sivas kangallarını hindistan’a mı yollayalım? bonba gibin bir şey mi atalım, ne yapalım yani? hindistan lan, hindistan. adamlar çiğ çiğ insan yiyor amk.
  • üst edit: lütfen insanlara onların kendilerine verdikleri değerden daha fazla değer vermeyin. uzaylıların saldırısına uğramışcasına ortalığı birbirine katan hanımefendi twitter hesabında hala dünya'nın bok çukuru yerlerine duyduğu hevesten vazgeçmemiş olarak "keşfetme hissini kaybetmeyin, sadece dikkat edin..." gibi beylik lafları fırlatmaya devam ediyor. bakın sizin ölesiye abarttığınız olay için maruz kalan sadece dikkat edin diyerek olayı küçümseyebiliyor. bok keşfetmek ne önemliymiş, sanki hayatın sırrını keşfediyorlar.

dünya'nın bok çukuru ülkelerine veya bölgelerine turist olarak ne amaçla gidiyorsunuz anlatın bir zahmet. doğal güzellik yok, deniz yok, kültür yok, insan yok, sanat yok. yani gerçekten merak ediyorum. insan böyle boktan yerlere ne görmeyi umut ederek gider. hamama giren terler. çok uzağa gitmeye gerek yok. türkiye'de saçma sapan tehlikeli varoş mahallelere gecenin bir vakti gezmeye çıkarsanız yine aynı sonuçla karşılaşabilirsiniz.

ayrıca lütfen kendi başınıza buyruk davranıp sonra beklediğiniz hayali desteği göremeyince "bu çok kötü bir yalnızlık hissi" gibi saçma sapan edebiyat parçalamayın. şehrin göbeğinde fakirlikten intihar eden korkunç yalnız insanlar varken, sırf gezmeye hindistan'ın bok mahallelerine gidenlere üzülemem.

diyeceğim tek şey geçmiş olsun.

alt edit: tatil fiyatlarından bihaber birisi, 3 yılda bir antalya'da tatil yapabilen hindistan'da tatil yapmayı tercih etmem diyor diye aklınca dalga geçmiş. yani hindistan'ın antalya'dan pahalı olduğunu sananlar var. bok suyu içilen yeri, ibiza falan sandınız herhalde. keşke önce bilgi sonra fikir sahibi olsanız. cehaletinizle ancak kendiniz gibileri kandırır, bilenleri de güldürürsünüz.
  • bir adet sanırım olayları algılamada sorun yaşayan çiftin başına gelmiş saldırı.

bunu iyi oku arkadaşım; profesyonel biri yazıyor.

güvenlik meselesi, hayal aleminizle başa çıkabileceğiniz bir şey değildir.
    o karavan ile dünyayı gezerim, güzel yerlerde fotoğraf çekerim, takılırım felsefesi güzel ama her yer için geçerli değildir.

sizi bu ülkeye iten yıllardır saçma sapan devam eden hint propagandasıdır. hindistan'da iş için seyahet edecek biri varsa, silahlı en kötü askeri eğitim almış korumayla gideceği bölgeye karavanla gitmek nedir?

hindistan dediğin yere bizim gerizekalı youtuberlar gidip, apaçi apaçi arka sokaklarında dolaştı diye gidilebilir denmez.

sizin o çete sandığınız grup, muhtemelen seni bir yerde gözüne iliştirmiş, ve sana tecavüz etmek isteyen bir grup arkadaş.
    hindistan'da tehlike bölge haritası var. buralarda ise silahlı çeteler ciddi anlamda terör estirir.

kendini gezgin sanan, her gittiği yeri şöyle güzel böyle güzel diye anlatan aptalları değil de
    forbesi dinlesen başına bu gelmeyecekti.

neyle inatlaşıyor kime neyin umudunu veriyorsun?
    bizim çalıştığımız şirketler bile pune ye adam yollarken avrupa'dan bambaşka sigortalar korumalar ayarlanır.

hindistan'ın en gelişmiş iş merkezlerinde bile çalışanlar tecavüze uğrayıp öldürülebiliyor.
    sen neye umut veriyor neyle inatlaşıyorsun?

dinlemeyin şunları arkadaşlar, bu konu inatlaşmaya gelmez. cahil cesaretiyle de iş yapılmaz. tabi güzel doğanın içinde çekilmiş fotolar vs lazım.

bakın bu youtuberlar geri zekalı. bu geziyoruz, düğün masrafını harcıyoruzcular mal. taj mahal'e git ne işin var senin şehir dışında?
  • okumaya üşenenler için özet: bu arkadaş ve yabancı kocası düğünde takılan altınları bozdurmak suretiyle aldıkları karavanla dünyayı gezmeye çıkmışlar. hindistan ayağında bir grup hırto önlerini kesip bunları darp falan etmiş, araçlarına zarar vermiş. kızın türkçesi baya kötü, anlatımı da kopuk. o yüzden maddi kayıpları mı var, yardıma mı ihtiyaçları var, tam olarak beklentileri ne anlamadım. genel olarak yazdığı bölük pörçük şeylerden çıkan anlam şu: “başımıza böyle bir şey geldiği için çok üzüldük ve korktuk. polis olayla çok da ilgilenmedi, biz de zaten derdimizi onlara düzgün anlatamadık (polisten korkup kaçtık diyor) o yüzden adalet de yerini bulamayacak:( ama biz yola devam edeceğiz çünkü dünyada iyi insanlar da var<3 siz de yaşadığımız olayı sosyal medyada paylaşın.” so what yani?

neyse olayın özeti bence tam olarak bu.

edit: hindistan’ı amir khan filmlerindeki gibi sanan romantiklere toplu tecavüz kültürü üzerine çekilmiş netflix belgesel önerim: delhi crime
  • 2000li yılların başlarında, kurumsal bir firmada üst düzey yöneticiyken hindistan’da şirket içi eğitime katıldık 3 hafta kadar. şirket delhi’de, eğitim de haliyle orada. şirket ve otel arası 500 metreden az ama yürümek yasak, kapıda şoförlü araç var; sabah ofise akşam otele ya da nereye gidilecekse oraya götürüyor. 3-4 kişi agra’ya gidip tac mahal’i görmek istedik hafta sonu, izin çıkmadı. “yanınıza 5 tane silahlı koruma versem gidemezsiniz” dedi genel müdür, “güvenliğinizi sağlayamam”. çok ısrar edince de eklemişti hiç unutmam; beyazsınız, kadınsınız, avsınız diye.

şimdi bu delhi başkent, agra da en turistik yerlerden biri, 4-5 saatlik yol yani sabah çıkıp akşam dönersin aslında ama öyle değil işte. adamlar kendi ülkesini, insanını tanıyor da söylüyor avsınız diye. bizim pembe insanımız da hem başından böyle bir olay geçmiş, hem de önyargıdan hapishane inşa etmek istemiyorum diyor. hümanizm ne güzel sen de gelsene.

tanım: geçmiş olsun denilecek olay.
  • adamlar kast sistemini yıkamamış gelmiş diyorki bu ülkede hukuk ve adalet yavaş işliyor :d
  • annemi babamı kanserden kaybettim. 2 sene it gibi çalışıp borç ödedim. 8 senedir otizmli kardeşime bakıyorum. vay efendim deprem mi olacak darbe mi olacak ekonomik kriz mi patlayacak diye senelerdir türlü depresyonlarla uğraşıyorum. ben bile sokakta görse bana köpekleri kadar değer verip de selam bile vermeyecek bi hamfendi ile kocişi kadar ağlamadım.
    ne diyim geçmiş olsun cicişler. para filan lazımsa göndereyim mi?
  • instagram hesaplarını takip edin arkadaşlar. sanıyorum bizden tek istediği bu.

çok bohemsiniz yaa, acayip hippisiniz. braavo. braovo.

bir de hamilesin. orada kocanın etini pişirip yerler, kemiklerinden tesbih yaparlar. seni de artık neyse.

bence oturup düşünmek için bir fırsat olmuş. ssklı bir işe girin ve karavanı peşinat yapıp 240 ay vadeyle tokiden ev alın. gerçi bu da ayrı bir fantastik. siz seyyahız ayağına avrupaya gidip iştica edin bence. en mantıklısı bu.

geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap