• yetkililerin ilgilenmesi gereken bir ciddi bir olay. umarım ilgilenirler.
  • gündemde durması gereken konu.
  • yani bu konuda bizim elimizden ne gelir bilemiyorum. sosyal medyada yayılması isteniyor madem yazarız o kolay.
    ama işte ben olsam mesela hindistan gibi bir yere hayatta turistik geziye gitmem ha sizi suçlamıyorum milyonlarca insan gidiyordur hindistan'a ama ben gitmem. milyar insanın yaşadığı, hırsız maymunların bile cirit attığı, bilim ve teknoloji anlamında çok iyi düzeyde insanlar barındırmasına rağmen bir onların bin katı kadar da eğitimsiz, cahil, geri kalmış kitlelerin olduğu; videolardan, gezip gelenlerden gördüğümüz kadarıyla gayet de pislik içindeki bir ülkeye ben gitmem. boşuna dememişler "nerede çokluk, orada bokluk!"

size de sadece geçmiş olsun diyebilirim.
  • gündemde kalması gereken bir başlık.
  • hindistan gibi dünyanın en berbat ülkelerinden bir tanesinde bu tarz bir geziye kalkışıyorsan önlemini de alacaksın, bunlar sürpriz değil malesef gerçekler böyle. orta doğu ve afrika'da birçok yeri boydan boya arabayla geçmişimdir, hayatımda hindistan ve iran kadar yarak kürek çirkin ülkeler görmedim, hem de her yönleriyle. olayı yaşayanlara geçmiş olsun, gitmeyin hocam bu tarz ülkelere yok mistikmiş yok egzotikmiş yok öyle bir şey lan sen yürürken sokağın başında adam donu sıyırıp sıçıyor anasını satayım sokaklarda domuzlar sokak kedisi sokak köpeği gibi olmuşlar insandan korkuyorlar üstüne yürüyünce. cidden bak berbat coğrafyalar ve kültürler bunlar milyarlık ülkeyi sen düzeltemezsin, böyle gelmiş böyle gider siktir edin dönün evinize daha normal yerleri gezin dolaşın.
  • iyi olmuş. kanalizasyon suyunu içmeyi ibadet sayan bir güruhtan gelebilecek maksimum hayır silahlı çete saldırısıdır zaten.
  • çok gereksiz bir konu olduğunu düşünüyorum.

arkadaşlar zengin olmadıklarını anlatmaya çalışmış bi taraftan da. yakıtı neyle aldıkları merak konusu ama.

o kısmını tamamen geçiyorum ama kendilerine macera biriktirmek için gidilecek en saçma coğrafyalara gidip başlarını belaya sokmaları tamamen kendi tercihleri.

geçmiş olsun dileklerim yanında ülkemizin durumu, suriye'de tepesine bomba yağan çocuklar, farklı noktalarda devam eden savaşlar derken çok da önemseyemiyorum.

umarım en kötü maceranız bu olur.
  • o kadar yaziyi kim okuyacak dengesiz
  • ben de diyarbakır'da parkta kalmak zorunda kaldığımda tecavüze uğramanın eşiğinden dönmüştüm. oluyor böyle şeyler, bu yaşam tarzının doğasında var bunlar.
  • umarım yaşadıkları travmayı çabucak atlatırlar ve umarım suçlular bir an önce hak ettikleri cezayı alırlar zira suçluların cezasız kalması insanlara ve adalete olan güvenimi zedeliyor
hesabın var mı? giriş yap