şükela:  tümü | bugün
  • ing. menteşe
  • kökeni, "asmak" anlamına gelen hang kelimesi olup, kullanılmaya başladığı 1300'lerin başında, "dünyanın ekseni" anlamına gelmekteydi.
  • az önce abimle call of duty oynarken anlamını öğrendiğim kelime :

( hit the hinges )

abi : hingıs ne lan ?
    ben : etrafa ateş et olm belki bulursun .
    abi : öldüm.

( hit the hinges )

abi : ne lan bu hingıs?
    abi : aha la buldum tamam tamam kapının kenarıymış.
    ben : nasıl lan anlamı kapının kenarı mı?
    abi : ne bileyim lan banane anlamından. off silaha bak!
  • ing. -e bağlı olmak, -e dayanmak. (bkz: depend)
  • hingê, kürtçe: o zaman.
  • tinder'in, wacko-filtreli ve kismen es-dost network'u uzerine kurulu, daha sofistike versiyonu. oyle haldir huldur saga sola cekme donemi bitti gencler. devir hinge devri.
  • ecnebi bir memlekette ev tadilati yaptirmak zorunda kalmak sonucu ogrendigim kelimedir. ikea'daki kiza anlatmak icin caba sarfederken yanibasimdaki modelde bulunan menteseyi gostermek en son aklima geldi! (bkz: menteşe)
  • ıki hafta kadar once kullanmaya basladigim, oldukca faydali bir dating uygulamasi.
    3-4 gun kullandiktan sonra uyelik almaya karar vermistim, tam da o anda 1 aylik deneme hediye ettiler, cillop gibi oldu.

fiziksel gorunus olarak orta karar bir adamim, profilimdeki fotograflar da oyle cok cok ilginc seyler degil. buna ragmen bu iki haftalik surecte 20-25 kisiyle konustum. 2 tanesi ile yuz yuze gorustum, 3 kisi ile de gorusmek uzere sozlestik. zamaninda para verip 1 ay tinder kullanmistim ayni verimi orda bile yakalayamamistim.

sonuc olarak buranin da boku cikmadan herkese tavsiye ederim. uyelik de tinder'in yarisindan daha ucuzdu.