şükela:  tümü | bugün
  • vücutlarını eğitmiş insanlarmış..kaslarını katılaştırarark sivri cisimlerin üstüne yatmaları,otonom çalışan organlarının(kalp,bağırsak,mide vs.) çalışmasını yavaşlatmaları hatta durdurmaları şeklindeki sinirsel eğitim yaygınmış..
  • diğer türdeşleri gibi sebze-meyve satmak,halı dokumak,kazak örmek ve benzeri makul meşgaleler edinmek yerine kobra yılanı oynatma,sepetten ip çıkartma,muhtelif organlarına sivri cisimler tatbik etme tandanslı olmalarının ardında yatan sebeplerin ve bunların yol açtığı psikososyolojik hedelerin isviçreli bilim adamları tarafından açıklığa kavuşturulması gereken ökaryotik yaşam formu.
  • (bkz: hint zengini)
  • hintte yaşayan fakir.
  • neden hint fakiri olduğuna itiraz ettiğim söz. neden hint arkadaşım? dünya üzerinde 100 den fazla milletten insan var. neden çin fakiri, kamboç fakiri, moğol fakiri olmuyor da hint fakiri oluyor? fasfakir olmak için illa hintli mi olmak gerekir? hintlilerin fakirliği ile neden dalga geçilir? içimdeki hindu bir türlü rahat etmiyor. her türlü ayrımcılığa karşıyım, kınıyorum.
  • sarıkız rızası için sadaka isteyen amcalar grubu.
  • (bkz: fakirizm)
  • bir konu hakkında yeterli ipucusu olmayana denir.

tamam kötüydü, biliyoru, vurmayın. yalvaç ural kitaplarıyla büyüdüm ben.
  • http://www.oldpicsarchive.com/…an-fakirs-13-photos/

adresinden kendilerinin eski fotolarına ulaşabilirsiniz.
  • aslında fakir derken onların ruhani zenginlikleri ya da dünya malından öte zenginliklerinden dem vurulmuştur. inançları doğrultusunda her şekilde uyanık yaşama şansları vardır. şanslı insanlardır kanımca. *