şükela:  tümü | bugün soru sor
 • açılımı hayvanlar için projeler derneğiolan derneğin kısaltılmışı. derneğin amacı barınaktaki ve sokak hayvanlarının klinik ve mama masraflarını karşılamak. lakin dernek bunu sadece bağış toplayarak değil de açık arttırmayla çeşitli ürünler satarak yapıyor. mesela aldığınız ama hiç giymediğiniz kıyafetler, alıp yapısını beğenmediğiniz makyaj fırçaları ya da az kullandığınız ve sevmediğiniz makyaj malzemeleriniz varsa funda hanıma yolluyorsunuz kendisi ürünleri açık arttırmayla satıyor ve geliri hayvanların bakımı için harcanıyor. kısacası instagram hesabına bi bakın derim belki almak ya da satmak isteyeceğiniz şeyleriniz vardır sokak hayvanlarına ufak da olsa katkınız olur

  hipderin instagram hesabı
 • açılımı hayvanlar için projeler olan sokak hayvanlarına klinik ve mama desteği sağlayan gönüllü oluşum. çeşitli açık arttırmalar ve destek veren güzel insanlar sayensin de güzel işlerle onlarca hayvanı ayağa kaldırmıştır.

  hip kumbarasına destek vermek isterseniz eğer linki aşağıya bırakıyorum. bir kilo mama bile bu soğuk kış günlerinde kim bilir kaç hayvanı ayak tatutacak ..
  unutmadan; bir kilo mama 3.30 tl

  hşp kumbara mama bağış linki
 • funda bonomo'nun kurduğu hayvanlar için projeler derneği bu. izmir ve yakınlarında faaliyet gösteriyorlar. yardım için açık arttırma falan yapıyorlar.

  ben köpek sahiplendirmeye çalışırken buradan bir yazar arkadaşımız kendilerini söyledi bana. o şekilde haberim oldu bu oluşumdan. acayip borçlular veterinerlere. samimi söylüyorum elime iyi bir para geçse direkt borçlarını kapatmak için uğraşırım. onca borca harca rağmen hiç vazgeçmiyorlar. ibret ve hayranlıkla takip ediyorum kendilerini. dünya böyle insanların hatırına dönüyor.
 • can bonomo'nun ablasi (veya kiz kardesi) funda bonomo'nun dernegi. ben soyad benzerligi zannediyordum gecenlerde instagram sayfalarinda can bonomo'nun hayvanlarla fotografini gorup altinda dayilari seklindeki aciklamayi okuyunca ogrendim hehe.
  funda bonomo harika bir kadin. arkadaslari da ayni sekilde mukemmel insanlar. abartmiyorum her gun onlarca hayvanin imdadina yetisiyorlar. hem tedavi, hem sahiplendirme hem kayiplarin sahiplerini bulma hem kotu bakilanlari bulunduklari yerlerden kacirma :)
  say say bitmez yaptiklari. dunya boyle insanlarla guzel ve bu dernegin, adı sacma sapan cikar mevzularina karismis sozde hayvanseverlerden olusan derneklerden kesinlikle ayri tutulmasi lazim. funda abla, esi, arkadaslari kendilerini hayvanlara adamis insanlar. umarim daha fazla insan tanir ve maddi manevi destek olur kendilerine. iyi ki varlar!
 • müthiş bir dernek. (bkz: funda bonomo) nun kurucusu olduğu ve hayvanlar için (bkz: hipexpress) gibi yan kuruluşları olan dernek.
 • bir ilan paylaşmaya erinen grup.

  bir süredir üçüncü kedi olarak baktığımız engelli kedi için açtığımız sahiplendirme ilanını birçok defalar özel mesaj ve etiketleyerek paylasmalarını rica etmeme rağmen bir paylaş butonu kullanmaya bile erinen sözde hayvansever oluşum.para pul ya da yardım istesem neyse. sadece paylaşım yapacaksın onu bile adam kayırarak yapıyorsun.

  sadece bu oluşum değil. haytap vs gibi birçok oluşum aynı modda. ilan paylaşmaya erinen bu oluşumlardan maddi yardım istendiğini düşünün bir de

  edit: pisicik melek oldu. ilan sadece sahiplendirme değil aynı zamanda tedavi için yol gösterici bilgilerde istenen bir gönderi idi. kaç para ulan bir paylaşım yapmak serefsizler
 • paylaşımlarını, çabalarını, başarılarını takdirle takip ettiğim oluşum. daha çok hayvana ulaşabilmek , yardımcı olabilmek için maddi desteğe ihtiyaclari var normal olarak.
  hasta bir hayvanı acil hastaneye yetistirmek gibi,ölmek üzere olan hayvanlara tedavi ,ilaç sağlamak gibi, sokaklara birakilmis zor durumdaki hayvanlara barınma yuva sağlamak gibi çok zor, stresli durumlarla uğraşan ,kendini parçalayan bir funda hanım var başında.

  kendi instagram sayfaları

  yardim amacli alışveriş yapabileceginiz ya da satilmasi icin esya bagislayacaginiz sayfalari
 • artık mobil ödeme ile aylık düzenli yardımda bulunma imkanı olan dernek.

  8071'e göndereceğiniz bir sms ve gelen onay mesajına "evet" yazarak düzenli yardımınızı cep telefonu faturanız üzerinden oluşturabilirsiniz.

  hip1, hip5, hip10, hip20, hip30, hip50 ya da hip100 yazıp 8071'e göndererek (hip yanındaki sayı aylık yardım miktarınız oluyor) aman havale yapmayı unuttum, eft saati geçti, yarın yapayım (bu da nasıl bir saçma bahaneyse) gibi dertlerden kurtulabilirsiniz.

  hani şu "herkes 1 lira verse.." durumu var ya, hah işte burada çok işe yarıyor. inanmazsanız deneyin, kendiniz görün!