şükela:  tümü | bugün soru sor
  • internet2 veya ötesinin ismi olabilecek kelime.
  • 100 mbps download'a karşılık 1 mbps upload verilen tarifedir. 1 mbps upload ile de alabileceğiniz hız en fazla 32 mbps civarı olur. (bkz: tcp)
    upload hızı sorunu çözülmeden 50 ve 100 mbps paketlerinden uzak durmanızı öneririm.
  • bursa için özel kampanya düzenlemişler.
    hattın destekleyip desteklemediğini santrale danışıp öğrenmek gerekiyormuş.

http://www.ttnet.com.tr/…24_ay_bir_fiyat_kampanyasi
  • upload konusunda zaten yeteri kadar rezilken download konusunda da kesinlikle güvenilmemesi gereken ttnet hizmeti. şimdi kendimden örnek vermek gerekirse, evimin bahçesinde taş gibi outdoor kurulu ve santral ile aramızda 100-150 metre var yok. yani benim bu hizmeti, hizmet bedeli olarak 149 lira ödediğim taktirde tarifelerde belirttikleri gibi 100 mbit sınırsız olarak köküne kadar kullanabilmem lazım. lakin şöyle bir olay var, şimdi ben 79 lira vererek 32 mbit hizmet almak için başvuru yapmaya gittim. evimin yerini zaten çok yakın oldukları için biliyorlar, endişelerimi anlattım tabi hikayeden tabiki istediğin hızı alırsın dediler. modemimin değişmesi gerektiğinden, 2 yıl taahhüt verip modemle birlikte almak mantıklı görünüyordu fakat işin içinde ttnet olunca ben şans eseri de olsa geri adım atmış oldum.

ilk başta bir gazla yaptığım başvuruyu her konuda çok başarılı ve kusursuz çalışan türk telekom elemanları, ttnet fibernet başvurusu almış. tabi ikisinin de tarifeleri, fiyatları ve alt yapıları farklı olduğundan internetim bağlanamadı. daha sonra oturduğum çevrede araştırma yaptığımda eski adıyla vdsl2 yeni adıyla hipernet kullanan bir kişinin 32 mbit yerine sadece 20-23 mbit internet alabildiğini tesadüfen öğrendim. şimdi kendim en yüksek hızlarda internet alabilme şansına sahipken 16 mbit ultranet limitsiz ile kavga dövüş 12-14 mbit arası hız alınca kararımı gözden geçirdim ve bundan vazgeçtim. kesinlikle bunu bağlatmadan önce araştırma yapmanız gerekiyor yoksa boş yere para ödeyip bir de taahhütün altına girmiş olursunuz. halbuki oturduğunuz yerin alt yapısı sağlamsa ttnet'in hiçbir yerde belirtmediği ve bazı kişilerin şans eseri öğrendiği esnek paket adlı tarife ile şartlar el veriyorsa 20 mbit hatta daha üstünde internet alabilirsiniz, fiyatı da 16 mbit ultranet limitsiz ile aynı.

ttnet'in tüm tarifeleri ve fahiş fiyatları için:

http://www.ttnet.com.tr/…eri/tum_baglanti_ucretleri
  • fttn veya fttc ile sağlanan vdsl2 hizmetine ttnet'in verdiği isim.

santrale yürüme 800 metre, kuş uçuşu 500 metreden cayır cayır 16 mbit kullandığım vdsl2. 24'e kadar sağlıklı bir şekilde sağlayabileceklerini iddia ettiler, dedim abartmayın beyler 16'da mutabık kaldık. (edit: 35 mbit'e geçtim, 30 mbit hızda kullanabiliyorum. yan komşuma ise satmadılar, 16 verdiler. rezillik.)

santralde 2011 itibariyle tek kullanıcı bendim, dslam için kart getirtip taktırmıştım ehehe. (bkz: #21488803)
  • zamanında bunun sınırsızını almış olmak hayatta yaptığım en akıllıca işlerden biri sanırsam çünkü artık yeni üyeliğe açık değil. sınırsız derken komple sınırsız. kota olmamasını felan geçtim akk gbi garabetler de yok. terabyte da görseniz download olarak 1 kbit düşmüyor bağlantı hızı. tek kötü yanı pingi adsl bağlantıya göre çok az daha yüksek. adsl 60ms verirken bu 80-85 arası veriyor. onun dışında 16 mbit bağlantı ile downloadlarda hız genelde saniyede 1.75-1.84 megabyte arasında gidip geliyor. 1.70 altını bugüne kadar hemen hemen hiç görmedim.
  • telekom'un yine bazi yerlerde zekasini sinirladigi hizmet. efendim simdi bir ilce var ve orada superonline kapitalist ellerini gommus ne uydunet ne de tt fiber kullanabiliyorsunuz, cunku yok. sonra bir ihtimal hipernet vardir diye gozleriniz buyuyor ve yine husran, hipernet varmis ama turk telekom burayi aktiflestirmemiş. yani ttnet ile superonline cok guzel tuketiciyi dudukluyor. ne halleri varsa gorsunler demekten baska bir sey gelmiyor bizlere.
  • adsl e göre artılarını merak ettiğim internet.

taahhütüm bitiyor, o yüzden yeni kampanyalara bakındım biraz. 3'lü avantaj diye bir kampanya varmış. limitsiz hipernet, akk 75 gb 12 ay taahhütle aylık 49 lira. şu an normal adsl netlimitsiz paket kullanıyorum. internet hızımda gözle görülür bir artış olur mu dersiniz?
  • ttnet bu bağlantı ile alakalı kampanyasını (üçü bir arada) sadece yeni müşterilere yaptığından istememe rağmen geçemiyorum bu olaya. hala 16 mbit adsl için 70 tl ödüyorum rezil gibi. taahhütsüzüm diye kendimi avuturken baya baya soyuluyorum. yeni müşteriye koyiim ve de.