şükela:  tümü | bugün
  • neden geç doğdum... dedirtiyor!!!
  • hair müzikalini izleyip gaz olma ile bağlantılı isteme eğlemi. kendimi 70lere ait hissediyorum nidalarıyla gezmenize yol açabilir.

(bkz: hair)
    (bkz: tommy)
  • biri let the sunshine dedi diye lank diye gaza gelme kapasitesine sahip olabilmek
  • treni coktan kacırmanın üzüntüsü icinde, bir zaman makinası olsa kendimi 70'lere yollarım demek.
  • yok oyle 2000li yillarda kolay yoldan hippi olmayi istemek, ben hippiyim sarkilar soylerim, icerim, cekerim, dunyayi gezerim, ozgurum, cimenlere uzanir savasmam sevisirim demek...peace diye cigliklar atmak... kolay ve guzel olan bu kismi gecip bi de 60lara 70lere, verilen mucadeleye bakmak, laf degil icraat gostermek gerek galiba.eskiden hippi olanlarin simdilerde yuppi oldugunu bilip, geri kalan kismin da ya oldugunu ya da surunuyo oldugunu, tum hippilere ragmen dunyanin bu halini gordukten sonra bi daha dusunmeli.zor, cok zor,basarabilen varsa selam ederim.onun disinda biz yeni nesil cocuklar, en azindan sarkilar soyleyip savasmayalim seviselim, sarkilar soyleyelim yani insan olmanin gerekenlerini yapalim hippi olmak bi yana o bile yeter belki.
  • 1973 itibariyle ortadan kalkmış, en azından mainstream özelliğini kaybetmiş bir olguyu günümüzde devam ettirme istencidir. punk'lar nefret eder bu tiplerden.
  • (bkz: güzel sanatlar fakültesi öğrencisi)

genelde kızlar için daha ön planda olan bir istektir bu efendim. volkswagen type 2 ile yapılacak olası bir road trip hayaliyle yanıp tutuşmacalar, yuvarlak gözlükler, gudik kıyafetler, "bohemiz biz yeaa"ların havada uçuştuğu dönem. 18-24 yaş arası görülen anlık hevestir.

erkekler için durum çok daha vahimdir.
    (bkz: hipster)
  • bu saatten sonra mallıktır.