• de were lê ve li min vegere isimli ezgileriyle tanıştığım başarılı bir kürt sanatçı. sanırım bir de kitabı var.
  • gecenin bi yarısında karşıma çıkan,güzel parçalara sahip kendi yazan kendi söyleyen insan.
  • haziranda hüzünlendiren muazzam parçaları olan ses.

benden sana gelsin: https://m.youtube.com/watch?v=zl9m0abbsj8

edit: video link silinmesi.

daha çok yazarsınız buralara. ben olur muyum olmaz mıyım, ben biliyorum.
  • youtubedan şans eseri denk geldiğim ve bu can senin şarkısını günlerdir dinlediğim sanatçıdır. ses ve sözleri çok güzeldir. iki günlük dünya da çok iyidir.
  • çok başarılı işler yapan, zamanı gelince (bkz: siya siyabend) gibi ünlenecek olan grup yahut kişi.
  • kirli edebiyat akımının öncüsüdür. hira/zer/düş kelimelerini birlikte kullandığı mahlasına "kutsal iyiliğe giden yol, karanlıktan geçer" manasını yüklemiştir. kalemi, kelâmını yakaladığı vakit belagatı namına başkaca şeyler söylemek de mümkün olacaktır. lakin ben onu daima şah-ı gülistandan güzelsin güzel deyişiyle hatırlayacağım sanırım. ve haklısın çok güzel tükendik.
  • yeni keşfettim, müzikleri alıp götürüyor.. 34 yıllık hayatımda çok çok eskilere götürdü, biraz daha huzur lütfen, birazcık daha huzur..
    link
  • de were le ve nabe parçalarıyla beni mest eden müthiş kaliteli bir müzik grubudur. severek dinliyoruz. sizler de dinleyin, dinletin.

de were le
  • yeni çıkardıkları papatya şarkısı ile içimi dışarıya döktüğüm gruptur.
    gözlerin zehri şarap eder mi?
    alıp içsem beni sarhoş eder mi?
    bir hayale daldım uyan derler mi?
    beni böyle koyup gitme olur mu.

yine gel akşam üstü
    gece sabaha varmadan
    izin olsun üzerimde olur mu?
    yine gel akşam üstü
    gece sabaha varmadan
    kokun örtsün üzerimi olur mu?
    ellerin kışı bahar eder mi?
    tutuşunca yüreğimi örter mi?
    ey ruhuma kır alem-i papatya
    beni böyle koyup gitme olur mu?

yine gel akşam üstü
    gece sabaha varmadan
    izin olsun üzerimde olur mu?
    yine gel akşam üstü
    gece sabaha varmadan
    kokun örtsün üzerimi olur mu?
    papatya
  • hem sesi güzel hem besteleri... sesi güzel olup üretmeyen sanatçı! gezinen tayfanın aksine kendi yazması da ayrı bir alfalık bence
hesabın var mı? giriş yap