1. jazz veya rock ilahi söylenebilen tek din, bundan böyle kişinin kendine göre kurallar uydurup inandığı, halk tarafından "herşe serbez" içeriği olduğuna kesin kanaat getirilmiş din.
  2. sözlükte uzun süre hristiyanlık başlığı altında işlenen din. (kral, spor gibi kelimeleri "ı" ile yazanların genelde aşağılanması böyle bir etki doğurmuş olabilir.)
  3. sayın antimatter'in dürtmesiyle yapılan incelemeler sonunda varılan sonuçlar şunlar:
    1) tdk hristiyanlık, el altındaki bütün diğer kaynaklar hıristiyanlık olarak veriyor.
    2) google'daki frekansa bakarak, "hristiyanlık" kullanımı, "hıristiyanlık" kullanımının yaklaşık iki katı. "hırıstiyanlık" yazan da var.
    3) mesele yine kelimenin yunanca özgün yazımına saygı göstermek (hristos) ile "h" ve "r" arasındaki schwa'yı yazmak tercihleri arasında düğümleniyor. benzer bir sorun için (bkz: entellektüel değil entelektüel).
  4. eski ahitle ve diğer ilahi dinsel dökümanlarla backward compatible olan, ancak final release version olduğunu ve sadece kıyametin gelişinden az önce mesih v2.0 tarafından update edileceğini belirttiği için gcba (god certified bible administrator)'lar tarafından kendisinden sonra ortaya çıkmış versiyonların official release olarak kabul edilmediği din.