• ben böyle yüzsüzlük görmedim denilen adaletsizlik.

ulan atom bombası yapılıyor utanmadan şehrin ortasına atılıyor, 140bin kişi yanarak kül oluyor, çoluk çocuk ne varsa ölüyor.

yetmiyor nagazaki'ye fırlatılıyor bir tane. ulan işin içinden askeri yer sanıyodum diye çıkmaya çalışsan o zaman naziler de der ki biz yahudileri asker sanıyoduk. savaştaydık, savaşıyorduk desen anasını satayım nazilerde savaştaydık demesini bilir, aynı savaş bir de.

valla büyük ibnelik okullarda hayat bilgisi dersinden itibaren okutulmalı japon soykırımı diye.
    yüzsüz ibneler onun meclisine bunun meclisine burnunu sokup şuna tazminat ver buna tazminat ver diye diğer ülkelere akıl veriyor utanmadan.

ah ulan united states ne ibnelik varsa ordasın he

edit: hararetle yazarken eklemeyi unutmuşum, bir de soykırımı geçtim adamlar o soyun geleceğinin topal beş bacaklı kalmasını sağlayacak bir bomba atmış ama hala ermeni soykırım rerörerörö
  • atom bombası atılmasındaki amaç japonların soyunu kurutmak değil savaşı bitirmek olduğu için gayet doğaldır. neticede soykırım adı üstünde bir etnik/sosyal/dini topluluğu yok etme amacıyla yapılan katliamdır.

ayrıca japonya'ya atılan atom bombaları evet sivilleri öldürmüştür ama aynı zamanda yıllarca sürmesi öngörülen savaşı 3 günde bitirmiş ve milyonlarca asker ve sivilin ölmesinin de önüne geçmiştir.
  • yapanların güçlü olmasından kaynaklanan durum. eğer abd ileride duraklama ve gerileme dönemine girip şimdiki gücünü kaybederse, işte o zaman tüm tarih kitapları sayfa sayfa hiroşima soykırımı diye yazacaktır. bu işle böyledir.
  • tarihi kazananlar yazdığı için normaldir. yoksa yahudi soykırımının yanında, yangın bombalarıyla alman ve japon sivillerin hedef alınması, sovvet askerlerin toplu tecavüzleri gibi müttefik savaş suçları da mahkemelere getirilirdi.
  • vietnam, afganistan, ırak konuşuluyor mu ki? ayrıca 2. dünya savaşı'nı almanya kazansaydı; şu an holocaust'u, auschwitz'i, gaz odalarını kimse konuşmayacaktı. savaşı kazanan* tarihi istediği gibi yönlendirir.
  • soykırım hafif kalabilir ayrıca, doğakırım daha doğru bir tanım sanki.

ama gerçekleri tarih yazar, tarihi de kazananlar...
  • japon ların nasıl savaştığı ve 2inci dünya savaşında işledikleri savaş suçları ndan bi haber bazılarının isyan ettiği nokta.

hitler 'in nazi almanyası ile kafa kafaya yarışır japonların 2inci dünya savaşı sırasında yaptıkları.

okuyun. öğrenin. hiç olmadı dizi *izleyin.

--- dikkat aşırı şiddet ve iğrençlik barındırır ---

(bkz: comfort women) yüreğiniz kaldıracaksa buyrun
    (bkz: nanking katliamı) (bkz: nanking tecavüzü) yine sadece yüreğiniz yetecekse buyrun bana tek resimle anlat olayı derseniz _ ve kaldıracaksa yüreğiniz_ buyrun bir resim albümü kaldıracaksa kalbiniz ( son resimde cesetler arasında sırıtan japon subayına dikkat )
    (bkz: unit 731)

--- dikkat aşırı şiddet ve iğrençlik barındırır ---
  • japonların mançuryalı ve çinlilere yaptıklarının suç sayılmaması kadar gariptir.

(bkz: birim 731)
  • atom bombasını bile savunabilen kraldan çok kralcılar geldiğine göre, dağılabiliriz arkadaşlar.

pes!
  • neymiş efendim yıllarca sürecek savaşı 3 günde bitirmiş o zaman atom bombası atılabilirmiş

(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
hesabın var mı? giriş yap