şükela:  tümü | bugün
  • mide kökenli çalma hamlesindeki kedi. onun önüne süt ve ekmek karisimi, kendi sofraniza da mis kokulu yemekler koydugunuzda tahrik olacak ve dahi bir sekilde bunlarin tadina bakacaktir. sokakta yasayan kedi zaten daimi hirsizdir, ayri..
  • halıların altında bulduğum 8 kalem ve yatağımın altından çıkan 6 çakmağın sorumlusu.
  • çalıp biriktirdiklerinin ustune oturup poz veren cinsi için:

http://www.radikal.com.tr/…y&date=&articleid=912260
  • bir başka versiyonu için (bkz: ajan kedi).
  • yakalandığında gayet masummuş, hiçbirşey yapmamış, zaten çalmakta haklıymış gibi bakışlar fırlatır bu kediler.
  • abd'nin california eyaletine bağlı, san mateo kentinde yaşayan, dusty adlı kedinin, üç yıl içinde 600'u aşkın hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. jean chu ve ve jim coleman adlı çiftin sahibi olduğu dusty'nin gece karanlık bastırdıktan sonra komşu ve çevre evlerden çaldığı nesnelerle eve dönüşü, animal planet'in girişimiyle saniye saniye kameralara yansıdı. her sabah evinde kendisine ait olmayan nesneler bulan ve evin bir odası dusty'nin getirdiği eşyalarla neredeyse dolduğunu söyleyen jean chu, kedisi kleptoman dusty'nin gece başka yerlerden çalıp eve getiriş görüntülerini izlerken gülmekten kendini alamadı. dusty'nin çaldığı eşyalar arasında, ayakkabı, eldiven, gömlek, iç çamaşırı, sutyen gibi nesneler bulunuyor.
    http://webtv.hurriyet.com.tr/…te-o-hirsiz-kedi.aspx
  • bizim sokakta yaşar, tek gözü yok. bahçemizde bulunan üç tane alman kurdu nedeniyle gündüzleri pek uğramaz. ama onlar akşam kafese girdimi hemen bahçede alır soluğu. garaj kapısı açık mı yoksa kapalı mı kontrol eder. eğer açıksa, içeride bulunan köpek mamalarının her bir torbasını tırmıklayarak çıkartabildiklerini mideye indirir. biz de uyandık tabi, garaj kapısına dikkat ediyoruz. baktım ki artık bostan tarafında bekliyor, ama korkak ama tedirgin. artık mama çalmasına lüzum yok, bizim akşam yemeğinden ona da pay düşüyor ama bahçenin dışında yan köşede. yüzüne bakamıyorum hırsız kedinin, içim acıyor. sol gözü yerinden sökülmüş o yüzden hemen arkamı dönüyorum. o da can ya napsın çalmasın da. karnını doyurcak zavallı...