şükela:  tümü | bugün
  • cumhuriyet halk partisi'nin her istanbul mitinginde mutlaka atılan bir slogan.
  • artık istisnasız her cumhuriyet halk partisi mitinginde atılan slogan. rize'de bile atıldı bu.
  • türkiye'nin her yanından yankılanan slogan.
  • kendisi tarafından da kabul edilen tanımlama...
  • akp'nin cumhuriyet tarihinin en güçlü hükumeti olmayı başardığı halde, bu gücü büyük ölçüde türkiye cumhuriyetinin kaynaklarını yağmalamak üzerine seferber ettiğinin farkına varan insanların söylediği söz.

biraz açmak gerekirse:
    1-işsizlik sorununu çözmek yerine taşeron işçilik adı altında kölelik sistemini getirdi.
    2-esnafın oylarıyla iktidara gelmesine karşın 12 yılda yaklaşık 1.200.000 işletme sicil kaydını sildirdi ağır vergiler yüzünden.
    3-tek fiyat uygulamasını yanlış uygulaması ve "one minute" diyerek artistlik yaptığı israil'e dayalı tohum politikası ve mazotu çiftçiye 5 liraya satması yüzünden türkiye'de tarımı bitirdi. (saman ithal etti bu ülke)
    4-özelleştirme adı altında zarar eden kurumları kamulaştırırken bu ülkenin doğal kaynaklarını da alacağı 3-5 kuruş komisyon yüzünden ona buna peşkeş çekti.(dereler,ormanlar,tarihi değerler vs. vs.)
    5-duble yollar yapıp sürekli başımıza kakmasına karşın ihalelerde yolsuzluk yapıldığının ispatı olarak o yolların çökmesi veya kısa zaman içerisinde bozunmaya uğramasını da görmezden gelmemek gerekir.
    6-her güçlü hükumet gibi akp de kendi sermaye sınıfını yarattı elbette ancak yarattığı sermaye sınıfı üretim yapan, istihdam yaratan bir sermaye sınıf değil, sağa sola çirkin plazalar yapan müteahhitler oldu yalnızca. (kalyoncu,ağaoğlu vs.vs.)

böyle uzar gider bu. özetle şöyle anlatayım ben, hırsız tayyip!
  • çocukken mahalleden tanıdığım tayyip isimli hırsız bir dedenin muhtemel mezartaşı yazısıdır. ve muhtemelen herkes okuyabilsin diye latin alfabesiyle yazılacaktır, okuma sıkıntısı olacağını sanmıyorum. hırsızlık hikayeleri dillerden dillere dolaşıp tarihe adını bile çalıntı harflerle aynen bu lakapla yazdıracak olduğu için okumaya gerek olmaz zaten. severiz biz lakaplı tarihi adamları, maktul ibrahim, uzun hasan, yavuz selim, muhteşem süleyman gibi işte..
  • osmanlıca yazıp mitinglere katılsan kimse anlamaz lan.
  • erzincan nufusunun üçte birini mahpuslara düşürecek slogan.