şükela:  tümü | bugün
  • cahildir, beyinleri hocaları tarafından arapça kuran okunarak yıkanmıştır
  • 'devletin malı deniz, yemeyen keriz' gibi vecizeler üretmiş, rüşvetçi, ikiyüzlü, dedikoducu halktır.
  • iddialarına göre kendi ceplerinden para çıkmamıştır. bu yüzden hırsızlık olarak görmezler. sen "ama senin cebine girecek parayı götürüyor" dediğinde de gülüyorlar;

"öyle şey mi olur?"
  • hırsızlığın çapı çok büyük olduğu için başına ne geldiğini tam olarak idrak edemeyen halktır.

aynı halk evine bir hırsız girip ufak tefek parasını, ziynet eşyasını falan çalsa hırsızı ayağından vurur, döver, ölsün ister. ama gözüyle cebinden fiziksel olarak para çıktığını görmediği için kamu bazında yapılan büyük hırsızlıklara laf etmeyebilir, hırsızlık yapanlara tam gaz desteğini vermekten geri durmaz.

ha bir de "şimdi iktidarın yanında durayım ki günü geldiğinde ben de çalıp zenginleşeyim" durumu var, onu hiç açıklamaya gerek yok zaten.
  • ibne dersin kızar geçer arkasına çat çut sikersin anlamaz.

türk halkı değildir, bizim milletimiz tepkisini koyar bu durumda. *
  • "bana çok çirkin şeyler dediler, afedersiniz halk diyen oldu" derlerse şaşırmayacağımız halk.
  • kendisi de hırsız olan halktır. halkın seçtiği liderler, halkın profilini büyük ölçüde yansıtır.
  • ne sindirmesi, alkış tutup teşvik etmektedir. muhtemelen kendileri de hırsız olduğu için. ben şaşırmıyorum açıkçası. kopya vermedim diye benimle kavga edecek yüzsüzlükte çocukları vardı bunların bir zamanlar. şimdi büyüyüp çok kıymeli yetişkinler oldular. "ama kopya hırsızlık sayılmazküüü" diyorsan sen de o halka aitsin bebeğim, hiç burada bana laga luga yapma, bas git.
  • genetik kodlarina uygun hareket eden halktir.
  • halkın içine sindiremediği şeyin kendi iradesine zincir vurulması olduğunu anlamayan kişi beyanı. halk hırsızlığı içine sindirmemiştir, sindirmez. hırsızlık yapana da sahip çıkmaz. daha dün "darbeci" diye içeriye atılan askerlere "onlar vatansever" diye sahip çıkan yurdum insanı bugün kendisine benzer tepkiyi veren yurdum insanına kinleniyor. buna hakkın yok arkadaş.
    hırsızlığa sahip çıkıyor dediğin halk en azından kendi içerisinde tutarlıdır. dün sahip çıktığı insanların dalaverelerini tespit ettiğinde onlara dönüp bakmamıştır. ama sen dün dalavereci dediğin insanlarla şark kurnazlığı içinde işbirliği yapmaktasın. dün yalancı dediğin insanların sözlerine iman etmektesin. onun için de hiç bir zaman kazanamayacaksın. çünkü halktan da milletten de kopuksun. insanlar neye sahip çıkıyor neye karşı çıkıyor anlamıyorsun.