şükela:  tümü | bugün
  • 10 dakikadır başlığı nasıl açacağımı düşünüyorum. yazıp yazıp siliyorum. bir türkiye resmidir bu. ne desem gg olacak. kimse kimseyi soyarak arayamaz; bu ne cüret? bu nasıl bir başıboşluk, nasıl bir densizliktir? hadi illa böyle bir dangalaklık yapacaksınız diyelim o mağazada çalışan hiçbir bayan yok mu? hadi yok diyelim yan mağazadan bir bayan çalışan çağrılamaz mı? kızın üzerinde herhangi bir ruj varsa, barkod numarasının stoklarla uyuşup uyuşmadığı kontrol etmeden "hırsız" demek nedir yaw? bir de müdür güvenliğin üzerine atıyor bu rezilliği.

--- spoiler ---

istanbul eyüp’teki vialand avm watsons mağazasından ruj çalmakla suçlanan lise 3. sınıf öğrencisi mağaza müdürü ve avm güvenlik görevlisi tarafından çırılçıplak soyularak arandı. aramada 2 erkek güvenlik görevlisinin de olduğunu kaydeden b.c. 'psikolojim bozuldu' dedi.
    --- spoiler ---

edit: imla.
  • adi şerefsizlerce cinsel istismara uğrayan kızdır. bu nasıl bir haber arkadaş, millet kafayı mı yedi. bir insana bu şekilde davranabilecek cesareti bunlar nereden buluyor. umarım o arkadaş hakkını sonuna kadar arar ve o şerefsizleri yaptıklarına pişman eder.
  • bokun içinde nefes alan ülkede sıradan bir haber.

bu olay davalık olsun, görün bak müdürle, g. görevlisi nasıl da mağdur konumunda aklanacaklar. sadece izleyin ya.
  • şu haberden sonra watsons'dan alışveriş yapanın aldığı nefes, yediği yemek, içtiği su haram olsun diyorum, başka da sözüm yok.
  • (bkz: hepimiz orospu çocuğuyuz)

hiç öyle kendimizi soyutlamayalım arkadaşlar. malesef durumumuz bu.
  • bu konuyla ilgili kamuoyu gündemi oluşturmak şarttır. buna ses çıkarılmazsa utanmadan soymuşken bir de üstüne tecavüz de edebilirler. ne demek lan odaya çekip bir kızı küloduna kadar soyup aramak? bunun tecavüzden ne farkı var ki? bu güvenliklerin karılarını mesela biz arasak külotlarına kadar soysak çırılçıplak olarak, nasıl olurdu acaba? mağazanın müdürünün karısı kızı böyle bir şüpheyle benim mağazamda aransa kendisi nasıl bir tepki verirmiş acaba?

watson mağazasının önünden geçeni de siksinler, hiçbir yakınıma oradan alışveriş yaptırmayacağım.
  • kesinlikle mağaza müdürü ve güvenliğe dava açılmalı, iş akitleri feshedilip, ağır tazminat ödetilmelidir.

bir mağazada hırsızlık olabilir. sen bir müşteriden şüphe de duyabilirsin. ancal bunu çözmenin yolu bu olamaz.

artı söz konusu olan bir rujdur arkadaşlar eni sonu bir ruj! o mağazada aylık 200 belki 300.000 lik satış yapılıyordur. bu paranın içinde bir rujun fiyatı nedir allah aşkına?

mağaza çalışanı arkadaşlar daha iyi bilirler. zaten mal alış-verişlerinde mağaza yönetimleri sadece ufak~tefek hırsızlık değil, son tüketüm tarihinin geçmesi ya da fabrikasyon hataları içinde bir yüzde kota koyarlar. yani aylık 100.000 tl kotam var buna %2 kayıp-kaçak koyar.
    o mağazada aylık 2000 liralık kayıp normal karşılanır ve çalışanlardan da kesilmez. direkt kardan düşer.
  • bir daha asla watsons adlı mağazadan alışveriş yapmama ve yaptırmama kararı aldıran kız. gerçekten ruju çaldığını düşünmüyorum, yoksa her yerde bangır bangır öterlerdi şerefsizler.

bunu yapanların ve yapılmasına göz yumulduğu halde suçsuzmuş gibi açıklama yapan mağaza görevlilerinin işleri ellerinden alınmalı. ülkemizde keşke daha fazlası olabilse de daha beterleri yapılsa bu şeref yoksunu insanlara. 17 yaşındaki kıza bunu yapanlara insan demek bile fazla.
  • bir ülkede hukuk ve adalete olan güven ortadan kalktığında, insanlar olayları kafalarına göre çözümlemek uğruna saçmalamaya ve hukuka aykırı hareket ederek hukuku sağlamaya çalışmaya başlarlar. bu olay da bu durumun somut örneğidir.

bir bu olaya bakıyorum, bir de fransa'da apple mağazasına girip onbinlerce dolarlık iphone'u taşla kıran adama yapılan medeni muameleye.

medeniyet, hukuk, adalet boyle onemli bir sey.