• adi şerefsizlerce cinsel istismara uğrayan kızdır. bu nasıl bir haber arkadaş, millet kafayı mı yedi. bir insana bu şekilde davranabilecek cesareti bunlar nereden buluyor. umarım o arkadaş hakkını sonuna kadar arar ve o şerefsizleri yaptıklarına pişman eder.
  • bokun içinde nefes alan ülkede sıradan bir haber.

bu olay davalık olsun, görün bak müdürle, g. görevlisi nasıl da mağdur konumunda aklanacaklar. sadece izleyin ya.
  • watsonsta çalıştığım dönem (2006-2009) ne şebekeler gördüm, onlarca kere hırsız yakaladım ve iki tanesi zaten gasptan aranan adamlardı, sayemde hapse girdiler. her mesai bitiminde götüm götüm tırsa tırsa eve gittim aha birazdan takacaklar bıçağı diye. avm güvenlikleri bile avm ortasında adamla boğuşurken yardım etmedi.

şimdi lise çocuklarını taciz eden müdürler peyda olmuş, çağırırsın kadın personeli aratacaksan ona aratırsın, haa liseliler yapmıyor mu hırsızlık, yapıyor, hemde alışveriş çılgınlarından beter. polisi çağırmış gibi yaparsın, ailesini yada arkadaşını arasın çalınan ürünü tahsil edersin biter gider.

çalmadım diyorsa envanter sayarsın sistemden (kaldı ki müdürlere merkezden mail gelir, günlük olarak belli ürünleri saydırırlar zaten, o ürünlerde hırsızların en çok meylettikleri ürünler, selektifler filan olur) eksik varsa o çalmıştır, o saatten sonra elimdekini ben dışarıdan getirdim vs hikaye (kamera kayıtlarında elinde giriyorsa ayrı).

sözün kısası ortada aylak bakkal taşşak tartar moduna girmiş bir müdürün lolitalara upskirt yapası gelmiş net.

şerefsizliktir..
  • watsons'ın bu konuyla ilgili herhangi bir tazminat alma hakkı yoktur çünkü olayla ilgili gerekli hukuki yaptırımlar başlamıştır. hatta watsons olaya karışan çalışanları görevden uzaklaştırdığını duyurmuştur..
    yani öyle araştırmadan etmeden götünüzden element uydurup, haberi geçen gazetelere iftira atmayın asıl size tazminat davası açılır feleğiniz şaşar kalırsınız açıkta ..
  • bu konuyla ilgili kamuoyu gündemi oluşturmak şarttır. buna ses çıkarılmazsa utanmadan soymuşken bir de üstüne tecavüz de edebilirler. ne demek lan odaya çekip bir kızı küloduna kadar soyup aramak? bunun tecavüzden ne farkı var ki? bu güvenliklerin karılarını mesela biz arasak külotlarına kadar soysak çırılçıplak olarak, nasıl olurdu acaba? mağazanın müdürünün karısı kızı böyle bir şüpheyle benim mağazamda aransa kendisi nasıl bir tepki verirmiş acaba?

watson mağazasının önünden geçeni de siksinler, hiçbir yakınıma oradan alışveriş yaptırmayacağım.
  • bir daha asla watsons adlı mağazadan alışveriş yapmama ve yaptırmama kararı aldıran kız. gerçekten ruju çaldığını düşünmüyorum, yoksa her yerde bangır bangır öterlerdi şerefsizler.

bunu yapanların ve yapılmasına göz yumulduğu halde suçsuzmuş gibi açıklama yapan mağaza görevlilerinin işleri ellerinden alınmalı. ülkemizde keşke daha fazlası olabilse de daha beterleri yapılsa bu şeref yoksunu insanlara. 17 yaşındaki kıza bunu yapanlara insan demek bile fazla.
  • çocuk istismarıdır.

bir güvenlik görevlisi* hirsizliktan şüphelendi diye kimsenin ustunu başını, heleki bu şekilde, arayamaz. en fazla cocugu bekletip polise ve ailesine falan haber vermesi gerekir. elbette bir hirsizlik varsa bu arastirilmali fakat çocuk hirsizlik yapti veya yapmadi orada çocuğa bir travma yasatılmış. çiplak aranmasina ek olarak çocuğa hakaret ve tehditlerde bulunulmuş.

bu olayla ilgili adamakıllı açıklama yapılıp, watsons çalisanlari gerekli cezayi alana kadar ve mağaza özür dileyene kadar önünden bile geçmem.
  • tebrikler hayatınız sikildi!

işlenen suçlar:

kişiyi rızası hilafına alıkoymak*
    ırza tasaddi*

ağırlaştırıcı haller:

mağaza müdürüyle güvenlikler bir olmuş.*
    suçun mağduru reşit değil.

taammüd de var. ben sana hayatın diyeyim sen anan anla!..
  • tüm mağaza çalışanlarının işaktinin feshedilip haklarında dava açılması gereken cinsel istismar suçu.
  • bir ülkede hukuk ve adalete olan güven ortadan kalktığında, insanlar olayları kafalarına göre çözümlemek uğruna saçmalamaya ve hukuka aykırı hareket ederek hukuku sağlamaya çalışmaya başlarlar. bu olay da bu durumun somut örneğidir.

bir bu olaya bakıyorum, bir de fransa'da apple mağazasına girip onbinlerce dolarlık iphone'u taşla kıran adama yapılan medeni muameleye.

medeniyet, hukuk, adalet boyle onemli bir sey.
hesabın var mı? giriş yap