• hırsı olmayan anlamındaki açgözlü, muhteris ve hırslı karşıtı sıfat.
  • ömer fikret şen'in (yani benim) ön satışa çıkan kitabı.

"neden buradayız ve bunları neden anlattım? çünkü artık sana güveniyorum, nihal’den sonra böyle bir insan tanıyamayacağım diye korkuyordum. ama sen geldin, o gün filtre kahve ile başladı sohbet ve nerelere geldi. sadece senin için bir şeyler yapmak istedim. araba filan da umurumda değil. derdim para değil, sensin. çünkü hissediyorum, geçmişinde benim gibi karanlık bir taraf var. ben sana benim karanlık tarafımı anlattım, vakti gelince sen de bana karanlık tarafını anlatacaksın, bunu biliyorum. biz beraber bu dünyanın anasını ağlatacağız. seni dünya şampiyonu yapacağız, sana güzel bir kız bulup evlendireceğiz, beraber ülke ülke gezeceğiz. hatta bir gün beraber bir hırsızlık yaparız, kimse bilmez!"

ömer fikret şen'in 4. kitabı hırssız, büyük bir saplantıyı ve bu saplantının temelini anlatıyor. bir insanın hayatındaki küçücük bir olay, başka bir insanın hayatında kocaman bir yer edinebiliyor. hırssız kitabı, bu olayların nerelerden başlayıp nerelere gittiğini iyi bir kurgu ile okuyucuya sunuyor.

ön satış linki
hesabın var mı? giriş yap