şükela:  tümü | bugün
 • ilk kez 2008'de semih'in golü ile tanıştık. tesadüf dedik, mucize dedik, biz bitti demeden bitmez dedik. ama sonra gördük ki, olay bizden ziyade hırvatlardaymış.

  euro 2016'da çeklerle güllük gülistanlık giden maçta birden 2-2'ye geldi. son dakikalarda 3-2 yenilebilirlerdi de.

  ve bu gece 25 haziran 2016 hırvatistan portekiz maçı. uzatmalara giden bir maç ve direkten dönen top sonrası yenilen gol. yine hüzünlü bir elenme ve yine çok iyi top oynamasına rağmen ilerlemeyen bir hırvatistan.

  biz beşiktaşlılar içinse bu durum tescilli. zira biliç dene loser ile iki yıl son anlarda şampiyonluğu ve şampiyonlar ligi'ni kaçırdık. hele ki şampiyonlar ligi'ni elimizle ikram ettik resmen. ve aynı biliç müthiş giden west ham ile avrupa kupalarını yine son anda kaçırdı, manchester united'ın kupayı kazanması sayesinde gidebildi.

  bu hırvatlarda genetik olarak bir şey var abi. adamlar finali yapamıyor, son anda beceremiyorlar. elleri ayaklarına dolanıyor, stresi kaldıramıyorlar.
 • gerçekten bitirişi yapamayan bir takım.
 • euro 2008'de semih'in golüyle başlayan ve euro 2016'ya dek süren loserlık. rusya 2018'de bir ara* hortlayacak gibi olsa da, bu kez şans onlardan yana oldu. bakalım finalde de şansları yanında olacak mı?
  (bkz: hırvatistan milli futbol takımı/#79080071)