şükela:  tümü | bugün
  • hırvatistanı eleyeceğini düşünerek grupta bilerek 2. olan ingilizlere bugün siktiri çekmiş takımdır.

bir de belçika saplarsa ingilizlere değmeyin keyfime.

helal lan size hırvatlar.
  • ankara kadar nüfusu var biz fişkıyeyi kimin kırdığını bulamadık bunlar dünya kupasında finale çıktı.
  • adamlar başarızlıklarını sorgulayarak bu günlere geldiler. belçika federasyonu 90larda 52 sayfalık başarısızlık raporu hazırlamış ve 9 sene sonra meyvelerini almaya başlamış. bizde de futboldan başka herşeyi konuşulur. arda 60 yaşındaki adamı dövmeye kalkar söver. kim haklı diye aylarca tartışırız. tosiçin karısına sararız. bala göte bi 3. olduk. kendimizi brezilya ispanya sandık.
  • herkes herşeyi yazmış bir kişiyi kimse yazmamış.

(bkz: davor suker)

adamların federasyon başkanı bu arkadaş. bizim federasyon başkanı demirören. futbolcuları, teknik direktörleri falan hikaye. adamlar baştan düzene koymuşlar futbol işini. gerisi geliyor zaten.
  • 2018 dünya kupası'nda destan yazarak finale kalan takım. 4 milyon nüfuslu olmasıyla da muazzam bir iş. diğer milli takımlar gibi sağdan soldan, başka milletlerden devşirme adamlarla kurulan bir milli takım değil. haliyle fransa karşısında tuttuğumuz takım bu takım. orta sahanın beyinleri modric real madrid'de, rakitic barcelona'da oynuyor. bence bu jenerasyon dünya kupasını haketti.

ekleme: "4 milyonluk ülke dünya kupası finali oynuyor, biz 80 milyonluk ülkeyiz dünya kupasına katılamıyoruz." goygoyundan sıkıldım. öbcelikle ben bu ülkenin gençlerine güveniyorum, doğru eğitim, uygun ortamla fırsat verilirse tıpkı hırvatistan gibi dünya kupası finaline de kalırız kupayı da alırız, olimpiyatlarda çin'le, abd'yle yarışırız. ancak sizin mantıkla çin ve hindistan final oynmalıydı.bu işler o kadar kolay değil.
  • 20 haziran 2008 hirvatistan turkiye maci sonrasında saha içerisinde göz yaşlarına boğulan futbolcuların yer aldığı takım. dün akşam sevinç içerisindeyken fazla önemsememiştim ancak bugün fark ettim ki büyük bir travma yaşamışlar. özellikle genç oyuncuların hıçkıra hıçkıra ağlaması içimi burktu. yolları açık olsun.
  • hırvat futbolu 96 avrupa futbol şampiyonasında sahne almış 98 fransa dünya şampiyonasında vitrine çıkmıştı. alpay'ın düşürmeye kıyamadığı goran vlaoviç, kral madridli futbol tacirlerinin dikkatini çeken davor suker, rumeli türklerinin hitap etmede zorluk çekmediği aljosa asanoviç, türkiye'de yaşasa havuç yakıştırmasına maruz kalacak olan robert prosinecki, sırp polisine uçan tekme atan hırvatların milli kahramanı zvonimir boban gibi çok önemli kült futbolcular türk futbolseverinin sevgisini kazanmıştı.
  • sonuna kadar finali hakeden takım.
    helal olsun. eksikleri vardı bütün turnuva boyunca belki ama tüm maçlarda sonuna kadar mücadele ettiler. başka söze gerek yok. darısı finale.
  • ilk turun ardından oynadığı üç maçta da uzatmaların ardından galip geldi. bu durumda toplamda 90 dakikalık uzatma oynadı. yani süre açısından bakarsak, hırvatistan toplamda 1 maç fazla oynamış oldu. bakalım bunun fiziki ve mental yorgunluğu finale yansıyacak mı?
  • 10 yıl önce biz bu takımı eledik. şimdi biz neredeyiz onlar neredeler. tebrikler hırvatistan.