şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en güzel ayranı.*mehmet özer isimli bir şahıstır sahibi ve her şişede adı yazar.15 yıldır ben içiyorum ve şişesi dahil hiç ama hiç birşeyi değişmedit
    lisede 5 tenefüsün 3ünde ekürisi simitle beraber içilmekten hiç bir zaman vazgeçilmedi
    çok şükür ki balıkesir de dağıtımı iyi olduğundan çogu kafede ya da restoranda bulmak kolaydır.neden diğer yörelerde satılamadığına gelince öğrendiğime göre ki bende hatırlıyorum bi ara kutu da üretime de geçmişlerdi.uzun ömürlü fakat aynı tadı yakalayamadıkları için üretimini durdurdular.
  • cepheleşmeye son derece musait yurdum insanı arasında eker ayrancılar ve hisar ayrancılar gibi bi ayrım yapmasından endişe duyduğum ayran türü.
  • kirmizi takkeli tombul siselerinin sekli balikesirde ilkokul ortaokul okuyan birinin aklina silinmemek uzere kazinan ayran. simitle, tukuruk koftesiyle acaaaaip iyi gider. bir icenin bir daha uzerine ayran tanimadigi rivayet edilir. neden kendine has bir tadi oldugu konusunda rivayetler muhteliftir.
  • 7 yasimdan beri her yaz balikesir'e tatile gitmeme ragmen adini hic duymadigim ve dolayisiyla icmedigim ayran markasi.bakalim bu yaz gidince ozellikle arayip icecegim bu ayrani.
  • cam şişede yeşil alüminyum bir kapakla ikamet eden bu içecek çocukluk günlerime simit eşliğinde verdiği muhteşem tadıyla güzel bir anı olarak kazınmıştır.piyasada bulunan hiçbir marka bu denli lezzetli bir "şey" üretememektedir.insanlara bugüne kadar ayran zannederek plastik bardaklarda içtikleri şeylerin koskoca bir yanılsamadan ibaret olduğunu göstermek adına balıkesir'den kasalar dolusu getirilmesi gerekir.
  • hiç ayran sevmeyen bir bünyeye bile şerbet edasıyla kendisini içerebilecek olan ayran.
    bir ızgara köfteyi bir şaheser yapabilen bir içecek.
  • muhteşem ayran. tadı diğer ayranlarla mukayese kabul edilmeyecek derecede lezzetlidir, su niyetine içebilirsiniz. hastasıyım, evlenirim ben bunla..
  • ayranların "coca cola"sı, sırrı bilinmiyor. *
  • balıkesir'de ortaokul ve lise dönemlerimde teneffüslerde simitle beraber mükemmel bir ikili oluşturmuştur ve o kırmızı logosu ile aklımdan çıkmamıştır. bir günlük harçlığım simit ayran parasıydı ve o ayranı içmek müthiş bir keyifti benim için.
  • <nihat doğan> hisar ayranın yanına kainattaki hangi ayranı getirirseniz getirin ; o ayran , hisar ayranın önünde diz çöker tövbe ister </nihat doğan>