• dünyanın en güzel ayranı.*mehmet özer isimli bir şahıstır sahibi ve her şişede adı yazar.15 yıldır ben içiyorum ve şişesi dahil hiç ama hiç birşeyi değişmedit
    lisede 5 tenefüsün 3ünde ekürisi simitle beraber içilmekten hiç bir zaman vazgeçilmedi
    çok şükür ki balıkesir de dağıtımı iyi olduğundan çogu kafede ya da restoranda bulmak kolaydır.neden diğer yörelerde satılamadığına gelince öğrendiğime göre ki bende hatırlıyorum bi ara kutu da üretime de geçmişlerdi.uzun ömürlü fakat aynı tadı yakalayamadıkları için üretimini durdurdular.
  • ayranların "coca cola"sı, sırrı bilinmiyor. *
  • piyasadaki ayran üreticilerinin aksine, fabrikalarında ayranı en başta ayran diye üretmeyen, gayet modern yeni tesislerinde yöresel kara mayaya sahip çıkarak bir güzel yoğurt üretirler ki bu ayran mayalamaktan çok daha uzun sürmektedir , ardından yoğurtlar vakumlu özel bir boru ile çekilir ve yerçekimi ile ayran üretme kısmında uygun kazanlara salınır, böylece gerçekten mayalanmış yoğurt ile su kazanda çarpılarak bana göre türkiye'de bulabileceğiniz en iyi ayran üretimi tamamlanmış olur.
  • kirmizi takkeli tombul siselerinin sekli balikesirde ilkokul ortaokul okuyan birinin aklina silinmemek uzere kazinan ayran. simitle, tukuruk koftesiyle acaaaaip iyi gider. bir icenin bir daha uzerine ayran tanimadigi rivayet edilir. neden kendine has bir tadi oldugu konusunda rivayetler muhteliftir.
  • inanılmaz bir şeydir bu, yani nasıl anlatsam yediğiniz simit hiç o kadar tatlı olmamıştır eğer yanında hisar ayranı ile yediyseniz.
    hisar ayranı ile beraber tüketilen dandik bir poğaça rüyalarınızı süslememiştir hiç.
    ya da bir kokoreç'i yerken doruk noktasına ulaşmamışsınızdır.
    çok enteresan bir şey bu çok.
    bu ayranın üreticileri benim anladığım kadarıyla local üreticilerdir. yani istanbul'da pek çok yerde sormama rağmen henüz denk gelebilmiş değilim.
    bağımlılık yapıyor gerçi, hisar ayransız bir günüm geçmez olurdu sanırım istanbulda olsaydı.
  • bir balikesir efsanesidir. gidersiniz yesillideki salas koftecilere, yaninda hisar ayran soylersiniz. hayatin anlamini yeniden kesfedersiniz, o derece. anlatilmaz, yasanir!
  • <nihat doğan> hisar ayranın yanına kainattaki hangi ayranı getirirseniz getirin ; o ayran , hisar ayranın önünde diz çöker tövbe ister </nihat doğan>
  • pazarlamaya ihtiyacı olmayan ayran. açmışım gece gece ayran hakkında entry giriyorum aklıma düştü balıkesir'den uzak olduğum sebeple de bulabilmek imkansız. sanırım bir firma tarafından üretilebilen tek gerçek ayrandır farkı da bu olsa gerek. bir tane kesmiyor bir daha içiyorsunuz. hani filmlerde vardır ya köyde testiden soğuk ayran içmek işte o havayı yaşayabiliyorsunuz. adamlar ürettikleri ayranın isim hakkını da satmıyorlar, balıkesir dışında -belki bir kaç ilçesi- satışta yapmıyorlar, şişeden de vazgeçmiyorlar. adamın biri de çıkmış pazarlama falan. çok fazla hazır ayran alıp içemiyorum ama bu başka.
  • cam şişede yeşil alüminyum bir kapakla ikamet eden bu içecek çocukluk günlerime simit eşliğinde verdiği muhteşem tadıyla güzel bir anı olarak kazınmıştır.piyasada bulunan hiçbir marka bu denli lezzetli bir "şey" üretememektedir.insanlara bugüne kadar ayran zannederek plastik bardaklarda içtikleri şeylerin koskoca bir yanılsamadan ibaret olduğunu göstermek adına balıkesir'den kasalar dolusu getirilmesi gerekir.
  • balıkesir'de ortaokul ve lise dönemlerimde teneffüslerde simitle beraber mükemmel bir ikili oluşturmuştur ve o kırmızı logosu ile aklımdan çıkmamıştır. bir günlük harçlığım simit ayran parasıydı ve o ayranı içmek müthiş bir keyifti benim için.
hesabın var mı? giriş yap