şükela:  tümü | bugün
  • bir vakitlerin saat markası.
  • eski turk filmlerinde ve kimi dedelerde gorulen zincirli saatleri ile taninan, gunumuzde de oldukca guzel ve kaliteli saatlere sahip marka.
  • babamin tee zamaninda aldigi kurmali bir modeli evimizde saygiyla korunur saklanir. (bkz: saatleri ayarlama enstitusu) (bkz: mubarek)
  • anneme evlenirken takılan, kurmalı, beyaz altın, incecik ve zarif ötesi bir modelini gururla taktığım isviçreli bir saat markası. torunlara yadigar bırakılacak saat.
    saatin üzerine "17 jewels" yazıyor, ama o jewel'lar nerde bir bulamadık.
  • dedemin vefatından sonra sakladığım iki kol saati de bu isviçre markasıydı. bir tanesi çok eski, pastan beneklerini bile sevdiğim; diğeri ise gümüşi. dede yadigârı... o'ndan hatıradır, ayrıca kıymetlidir gözümde; bu markaya sempati ve hürmetle bakma sebebimdir. yeni modelleri de güzel; tam babaya/abiye/eşe/dosta/sevgiliye almalık... www.hislon.com.tr
  • bunlardan iki tanesi bizim evde yaşamlarını sürdürüyor. birisi çekmecemde. çok eski. kurmalı. hâlâ tıkır tıkır çalışıyor. orada öylecene durmasını bile çok seviyorum.

diğeri yeni. annemin kolunda o da. modern, şık. onu da çok seviyoruz ailecek. böyle de manyak bir aileyiz.

neyse. kaliteli saattir hislon. uzun yıllar kolunuzda tıkırdar. o yaşlandıkça siz seversiniz.
  • ilkokul yillarimdaki saatimdi, 17 jewel makineli altin kaplamali (altin degil) bitter cikolata rengi dial'a sahip, saniye penceresine sahip muazzam bir parca idi. kazma gibi asiri kurma sebebi ile birkac kez zemberegini patlatmis olmama ragmen o yastaki bir cocugun hareketli yasamina adapte olabilmis ve zor sartlar altinda gorev ifa etmistir.
    bu zirvalari neden anlatiyorum? 26.000 kisilik bir platformda su saatin esini ariyorum cunku bendeki hislon saatim kayboldu, iyi durumda bir esini bulmak icin cok hevesliyim (ama dedigim gibi dial koyu kahve olacak)

http://images.gittigidiyor.com/…nda__20690619_0.jpg
    http://www.google.com/…l=tr&sa=n&ndsp=21&tbs=isch:1
  • bu aralar harika modelleri ile boş bıraktığı piyasalara geri dönen saat markası.

deri kordonlu olanları adı ile istenmeli.
  • üretimini uzakdoğu' ya kaydırtıktan sonra, özellikle duvar saatlerinde eski kalitesini yakalayamayan isviçreli saat markası.

baba ocağında, sarkaçlı ve her saat başı değilde 3 geçe bir kez çalan duvar saati görevini hala sürdürmektedir.

(bkz: duvar saati)
  • sağlaklar için çok sağlam serisi bulunan marka