şükela:  tümü | bugün
  • jokey değil aprantidir, apranti olarak da kalır, hayatında da jokey olamaz.

aklı salim bir at sahibi bu manyağı atına bindirmez lakin.
  • facebook sayfası büyük ihtimalle bu olan jokey, pardon şerefsiz cani.
  • uzun yıllardır at yarışlarını takip eden, atları ve atçılığı seven bir insanım. yarış pistinde ölen atlar da gördüm, bindiği atın kafasına dikenli kamçı ile vuran jokey de. fakat ben hayatımda böyle bir vahşet görmedim. hırsımdan, sinirimden ne diyeceğimi bile bilmiyorum.

bundan sonra at binemeyeceği kesin zaten ama tjk'nın ibretlik bir ceza vermesi gerekiyor.

tjk'nin cezasından sonra muhakkak at sahibi tarafından hukuki bir mücadelede başlatılmalı.

edit: böyle vahşet görmedim derken zamanında akın sözen'in bababüyü'ye son 400'de 16 net kamçı vuruşunu da atlamayayım. o'na olan nefretim de hiç geçmeyecek.
  • cezasını atların vermesi gereken goblin.
  • facebook'dan mesaj yoluyla hakkındaki düşüncelerimi paylaştığım, ağzını burnunu dağıtmak istediğim, atın boku bile olamayacak pislik.
  • ilgili görüntüleri izleyemedim, ama haberden okuduğum kadarıyla artık kendisi şu hayatta en çok nefret ettiğim insanlardan birisidir.
  • facebook fotoğraflarından görüldüğü üzere 12-13 yaşında falan sanırım.
  • kendisine atı kırbaçlamak için kullandığı enerjiyi itmeye harcamasını salık vereceğim apranti.

gelmemek için atı itmeyen, bu esnada çalışmıyor gibi gözüküp seyirciden küfür yememek için de atı kırbaçlıyor taklidi yapan abilerinden mi öğrendin hayvancağıza vurmayı, bilmiyorum; fakat üst üste bin kere vurunca hızlanmıyor evladım o atlar.
  • para cezası almış olan jokey.

adını üçüncü sayfa haberi dışında bir yerde görmek istemediğimdir.
  • dövdüğü ata çektirdiği acıları çekmeden can vermemesini dilediğim insan. önce o acıları misliyle çeksin, kıvransın, inlesin. ondan sonra siktir olup gidebilir cehenneme. tabii kendisi neticede 7/24 hayvan sömürerek para kazanan bir jokey. bu olaya neden bu kadar şaşırıldığını da anlamadım. zira jokeyliğin ve at yarışlarının fıtratında var bu. at sahiplerinin de, jokeylerin de, at yarışına para yatıranların da bu hayvanların çektiği eziyette eşit derecede vebali var. kimse salt bu hişman yaratığına küfür sallayarak vicdanını aklamaya çalışmasın. hepiniz aynı boksunuz.