• dövdüğü ata çektirdiği acıları çekmeden can vermemesini dilediğim insan. önce o acıları misliyle çeksin, kıvransın, inlesin. ondan sonra siktir olup gidebilir cehenneme. tabii kendisi neticede 7/24 hayvan sömürerek para kazanan bir jokey. bu olaya neden bu kadar şaşırıldığını da anlamadım. zira jokeyliğin ve at yarışlarının fıtratında var bu. at sahiplerinin de, jokeylerin de, at yarışına para yatıranların da bu hayvanların çektiği eziyette eşit derecede vebali var. kimse salt bu hişman yaratığına küfür sallayarak vicdanını aklamaya çalışmasın. hepiniz aynı boksunuz.
  • 50 kiloya +4 binen at düşmanı. kimse de buna ses çıkarmıyor. at sahipleri, antrenörler biliyor tabii ki de, her işin bir kuralı var. +2'den fazla binemezsin. binersen diğer kişilerin hakkını yemiş olursun ama muz cumhuriyetinde biniyorsun işte.

her şeyi geçiyorum, bu at düşmanına tay teslim edenler var ya. hem de şart 1 koşuda. yarış hayatına bu ve bunun gibi jokeylerle başlayan taydan bir hayır gelmez. bakınız magic man. şart 1 tayı halis karataş'a verilir, selim kaya'ya verilir, sadettin boyraz'a, fuat çakar'a hatta nurettin şen'e, barış kurdu'ya verilir.

bunlara vereceksin 9 yaşında arap atını döve döve son paralarını kazanıp sucuk olacaklar. başka da bir işe yaramaz bu at düşmanları.
  • özür tweet'inin altındaki özellikle atçıların "art niyetinin olmadığına eminim", "sen iyi bir insansın" tadındaki tweet'leri türk atçılığından neden bir halt olmayacağının kanıtı. safkan ingiliz atı yetiştiricileri ve sahipleri derneği başkanı bile böyle yazmış. adam arkadaşlarını ve atları öldürmeye teşebbüs ediyor bunlar art niyetin yok yazıyor. art niyeti olsa neler yapacaktı acaba. baştan aşağı kokuşmuş bir düzen.
  • facebook'dan mesaj yoluyla hakkındaki düşüncelerimi paylaştığım, ağzını burnunu dağıtmak istediğim, atın boku bile olamayacak pislik.
  • uzun yıllardır at yarışlarını takip eden, atları ve atçılığı seven bir insanım. yarış pistinde ölen atlar da gördüm, bindiği atın kafasına dikenli kamçı ile vuran jokey de. fakat ben hayatımda böyle bir vahşet görmedim. hırsımdan, sinirimden ne diyeceğimi bile bilmiyorum.

bundan sonra at binemeyeceği kesin zaten ama tjk'nın ibretlik bir ceza vermesi gerekiyor.

tjk'nin cezasından sonra muhakkak at sahibi tarafından hukuki bir mücadelede başlatılmalı.

edit: böyle vahşet görmedim derken zamanında akın sözen'in bababüyü'ye son 400'de 16 net kamçı vuruşunu da atlamayayım. o'na olan nefretim de hiç geçmeyecek.
  • bu adamın jokeylik yapması tjk'ın ayıbıdır. kazanmak için her pisliği yapacak karakterdedir. şuraya kamçı ile bayılttığı atıda koyalım. o atın nasılsa bir yerde ahı tutacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=ix51xb0cqcu
  • facebook sayfası büyük ihtimalle bu olan jokey, pardon şerefsiz cani.
  • zamanında at döverek yarışta devrilen bu adamın jokey olmasında emeği geçen başta arif kurtel olmak üzere kim varsa allah bildiği gibi yapsın. buna sürekli at bindirip büyük paralar kazandıran, 50 kiloya +4 binmesine ses çıkarmayan, jokeyler sıralamasında üst sıralarda olmasını sağlayanları da allah bildiği gibi yapsın. adamı sırf atı iyi dövüyor diye en ufak teknik, taktik bilgisi olmadan bindiriyorlar diyecek söz yok.

bugünkü skandal yarışa diyecek bir şey yok. bu çocuğa 1-2 hafta gibi çok ağır(!) cezalar verildiği sürece, her yarış sırf at dövüyor diye şanslı atlar teslim edildikçe bu görüntüleri daha çok izleriz. gazide bile aynısını yaptı ama yetiştiremeyip sadece atın kafası sürtebildi.

tjk tv'deki bazı paralı asker yorumcular ve bazı satılık kalemler hışman övmeye devam etsin.

jokey arkadaşlarının yaşamına kast ettikten sonra dönüp sırıtmasına da artık arkadaşları ne der bilemiyorum.

https://streamable.com/v56com

halis karataş'a kızdık ama ona 2 ayın verildiği yerde bu at düşmanının çoktan lisansının elinden alınması gerekirdi. tjk gibi ahbap çavuş ilişkisiyle yönetilen rezil bir kurumdan bunu beklemek ne kadar doğru o da ayrı bir sorun. şimdi farklı analiz'de kalemşörler toplanırlar, "hışman'la konuştum çok üzgün, özür diledi" derler ve konuyu kapatırlar.
  • kendisine atı kırbaçlamak için kullandığı enerjiyi itmeye harcamasını salık vereceğim apranti.

gelmemek için atı itmeyen, bu esnada çalışmıyor gibi gözüküp seyirciden küfür yememek için de atı kırbaçlıyor taklidi yapan abilerinden mi öğrendin hayvancağıza vurmayı, bilmiyorum; fakat üst üste bin kere vurunca hızlanmıyor evladım o atlar.
hesabın var mı? giriş yap