şükela:  tümü | bugün
246 entry daha
 • ülkede muhalefetin durumudur.
 • his mi ?

  hayatımda bir kere hıçkıra hıçkıra ağladım (yani kendimi bildiğim zamanlar için söylüyorum) o da benim yediğim bok sonucu yaşadığım olaylardan dolayı idi.
  hayatımda 3 kez gerçekten aşık olduğumu hissettim hepsi de yalan oldu hayvan gibi acı çektim. sonuncusundan sonra öyle bir hissizlestim ki akıllara zarar.

  kimsenin ne bok yediği ile ilgilenmiyorum, kimsenin laflarına önem vermiyorum, yaşam mücadelesi vermemizi hayatın gereği görüyorum, kazık yediğimiz zaman da hayat bu insanlar bu deyip geçip gidiyorum, bir kıza verdiğim değer elbet gidecek fazla kapılma şeklinde, aç fakir olan insanlar için zamanında çalışıp kazanmadığı için boyleler diyordum fakat sistemin içimize etmesinden ibaret olay.

  okuyan gören yaşayan her insan bir süre sonra hissizleşir.
 • ...niye üzülürdüm ki bilmem
  bir tane diye kalbim eskiden
  kırıla kırıla anladım sonunda
  fazla gelirmiş meğer
  bir kalp bile insana...

  haydar ergülen
  yarım yalnız
 • hissizleşme sanılan aslında nasırlaşmadır. artık acımaz sanırsın ama bir an gelir eskisinden bile daha çok acır.
 • çok uzun zamandır içinde bulunduğum eylem. muhtemelen bir yerde bir şeyler eksiliyor ve akabindeki refleks bu şekilde boy gösteriyor. bunu ortadan kaldırma çabası boşa kürek çekmekten farksız,bir adım geride durmayı öğreniyor insan bu hissizlikte. daha acısız,yaralanma riskinden uzak bir hayat açıyor kollarını ve günler öylesine gelip geçiyor.
  bunun iyi bir şey olup olmadığı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. hissizleştiğimi hissettiğimde bunu kırmaya çalıştıktan bir müddet sonra olması gerekenin bu olduğuna karar vererek daha çekilir hale getirmişliğim var lakin herhangi bir durum için streslenip karnımdaki o karıncalanmayı yaşamak istemediğim olmuyor değil. sahi ya en son ne zaman ağlamıştım ?
  edit:imla
 • illüzyondur, inanmayın. hissizleştiğini düşünmek özgür ve güçlü hissettirir. çelişkiyi buradan anlayabilirsiniz.
  eğer kanlı bir savaşta insanlığınızı kaybetmediyseniz, hissizleşme durumu tsunami öncesi suyun çekilmesinin farkındalığının hemen öncesi yaşanan durgunluk gibidir ama o tsunami gelecektir. kendinizi kumsalda güneşlenirken suyun aniden 5 metre içeri çekildiğini fark ettiğiniz andaki 1 saniyelik oluşacak mallık durumunuzu hayal edin. hissizlik olsa olsa bu 1 saniyelik haldir. yani düşündüğünüzün aksine hislerden arınmak değil tüm hisleriniz birbirine girmesinden kaynaklanan kaostur. şalter iner. bundan dolayı hissiz olduğunuzu fark ettiğiniz andan geriye dönüp baktığınızda zamanın nasıl hızlı aktığını düşünür, bazı anahtar anılar dışında pek bir şey hatırlamazsınız.
 • hissedilenlerin kelimelere dökmeyi engelleyendir hissizleşmek. belki beyninden saniyeler içinde onlarca şey geçer ama yapamazsın, söyleyemezsin.
 • türkiye’de yaşamak
 • bir duruma çok fazla sayıda maruz kalındıktan sonra ortaya çıkan durum.

  grip olursun iğne olmaya başlarsın ilk birkaç gün poponun üstüne oturamazken son günlere doğru nerdeyse iğnenin yapıldığını anlamayacak hale gelirsin.

  güvendiğin birkaç kişiden sağlam kazık yersin sonrakilerde asla ilki gibi darmadağın olmazsın.

  ilk alkol denemelerinde 1. kadehte komaya girdiğini düşünürsün zaman geçtikçe artık sarhoş bile olmazsın.

  kalbini kıran, canını yakan, seni zorlayan herşeye karşı bağışıklık kazandırıyor hayat. adı hissizleşmek, öğrenmek, tecrübe ne haltsa artık.
 • insanın hayattaki tecrübesi ile doğru orantılı olarak artan durumdur. bizim dikkatimizi celbedip de ona bir his atfetmemize sebep olacak yenilikler ve ihtimaller azaldıkça hisler de azalır. freud baba da aynısını söyler: "insanlar zaman içerisinde kronik şüpheci olmayı öğrenirler. kalbiyle bağlantısını kaybetmiş insana tecrübeli denir."
  lakin hayat kısadır güzeldir ve tek kullanımlıktır. kalbi tekletecek şeyler aranıp bulunmalıdır. delirme hakkı ve sevme,hissetme hakkı elde bulundurulmalıdır.
  korur ama hayattan zevk almana da mani olur. resmen kalp prezervatifidir.
37 entry daha