• en çok sevdiğin insandan en büyük darbeyi yemektir.
  • ülkede muhalefetin durumudur.
  • his mi ?

hayatımda bir kere hıçkıra hıçkıra ağladım (yani kendimi bildiğim zamanlar için söylüyorum) o da benim yediğim bok sonucu yaşadığım olaylardan dolayı idi.
    hayatımda 3 kez gerçekten aşık olduğumu hissettim hepsi de yalan oldu hayvan gibi acı çektim. sonuncusundan sonra öyle bir hissizlestim ki akıllara zarar.

kimsenin ne bok yediği ile ilgilenmiyorum, kimsenin laflarına önem vermiyorum, yaşam mücadelesi vermemizi hayatın gereği görüyorum, kazık yediğimiz zaman da hayat bu insanlar bu deyip geçip gidiyorum, bir kıza verdiğim değer elbet gidecek fazla kapılma şeklinde, aç fakir olan insanlar için zamanında çalışıp kazanmadığı için boyleler diyordum fakat sistemin içimize etmesinden ibaret olay.

okuyan gören yaşayan her insan bir süre sonra hissizleşir.
  • ...niye üzülürdüm ki bilmem
    bir tane diye kalbim eskiden
    kırıla kırıla anladım sonunda
    fazla gelirmiş meğer
    bir kalp bile insana...

haydar ergülen
    yarım yalnız
  • doların son sürat yükselişi karşısında içinde bulunduğum durum.
  • hissizleşme sanılan aslında nasırlaşmadır. artık acımaz sanırsın ama bir an gelir eskisinden bile daha çok acır.
  • çok fazla aşırı şey görmekten geçer yolu
  • illüzyondur, inanmayın. hissizleştiğini düşünmek özgür ve güçlü hissettirir. çelişkiyi buradan anlayabilirsiniz.
    eğer kanlı bir savaşta insanlığınızı kaybetmediyseniz, hissizleşme durumu tsunami öncesi suyun çekilmesinin farkındalığının hemen öncesi yaşanan durgunluk gibidir ama o tsunami gelecektir. kendinizi kumsalda güneşlenirken suyun aniden 5 metre içeri çekildiğini fark ettiğiniz andaki 1 saniyelik oluşacak mallık durumunuzu hayal edin. hissizlik olsa olsa bu 1 saniyelik haldir. yani düşündüğünüzün aksine hislerden arınmak değil tüm hisleriniz birbirine girmesinden kaynaklanan kaostur. şalter iner. bundan dolayı hissiz olduğunuzu fark ettiğiniz andan geriye dönüp baktığınızda zamanın nasıl hızlı aktığını düşünür, bazı anahtar anılar dışında pek bir şey hatırlamazsınız.
  • hissedilenlerin kelimelere dökmeyi engelleyendir hissizleşmek. belki beyninden saniyeler içinde onlarca şey geçer ama yapamazsın, söyleyemezsin.
  • bir duruma çok fazla sayıda maruz kalındıktan sonra ortaya çıkan durum.

grip olursun iğne olmaya başlarsın ilk birkaç gün poponun üstüne oturamazken son günlere doğru nerdeyse iğnenin yapıldığını anlamayacak hale gelirsin.

güvendiğin birkaç kişiden sağlam kazık yersin sonrakilerde asla ilki gibi darmadağın olmazsın.

ilk alkol denemelerinde 1. kadehte komaya girdiğini düşünürsün zaman geçtikçe artık sarhoş bile olmazsın.

kalbini kıran, canını yakan, seni zorlayan herşeye karşı bağışıklık kazandırıyor hayat. adı hissizleşmek, öğrenmek, tecrübe ne haltsa artık.
hesabın var mı? giriş yap