şükela:  tümü | bugün
  • sadece yüksek megapikselli telefon sahibi insanların (lab-larından) geçebileceği, okülerden görüntü almayı başarabilen herkese de fotografçılık alanında sertifika verilmesi gerektiğini şiddetle önerdiğim ders.
  • cerrahpaşa tıp fakültesinde 1. sınıfın 2. dönemi genel histoloji ve 2. sınıfın 1. dönemi özel histoloji olarak 2 dönemde verilen kalanın nasıl kaldığını geçenin nasıl geçtiğini anlamadığı, çalışırken anlamsız ve gereksiz gelen fakat temel oluşturan güzide bir ders. pratik derslerine sincaplı, filli kuru boya kutusu ve resim defteri götürmenin yanında bonus olarak giydiğiniz beyaz önlük, fantastik bir 3lü yaratır. zaman zaman boynuna stetoskop takmış abiler, ablalar laf atabilir, aldırmayın; onlar da aynısını yapmışlardı.
  • integre sistem uygulanan tıp fakultelerinde 1 ve 2 inci sınıfta yer alan genelde sınavda bonus rolu oynayan ve hocaların iddasına gore bu ilim olmadan patolojinin olmayacagı bilim dalıdır.o preperatları yuksek ogrenimden uzak bi şekilde defterlere cizmek ise her zaman tıp ogrencilerinin içinde bastırdıgı sanat duygusunun(!) dısa vurumu olsa gerek.
  • kafa siken bi bilim dalıymış, bu gece anladım...

edit: yok yok hakikaten kafa sikmekte üstüne yok. finaller sayesinde onayladım...
  • dokulari inceleyen bilim dali.
  • uygulama sınavı (bkz: histoloji uygulama sınavı)'nda alacağınız notun, cep telefonu kameranızın megapikseli ile doğru orantılı, elinizin titreme katsayısıyla ters ortantılı olarak artıp azalacağı bir dersdir. eğer kalıcak gibiyseniz, seneye* bu derse profosyonel fotoğraf makinesi ile* gelmek için para biriktirmeye şimdiden başlamanızı öneririm.
  • lanet tıp fakultesı dersi.
  • yapılan pratik sınavında küçücük doku parçasını göstermek için lam' ın üzerine asetat kalemiyle çizilen ok işaretini mikroskopta dakikalarca incelediğim ve hangi doku olduğunu anlayamadığım için daha dikkatli bakınca artık üzerinde çizgiler görmeye başlayıp bu olsa olsa aort' un verhoeff boyamasıdır diyip bi güzel çizdiğim ve herkesin 70-80 üstü aldığı sınavdan 54 aldığım derstir..
  • arkadaşlarımdan edindiğim preparatların dijital fotoları ile uygulama sınavından geçmeyi planladığım mikroskobik anatomi olarak tanımlanabilecek ders.
  • bu ders için kullanılan preparatlar hazırlanırken çok zahmet verdiğinden derste bunlara çok dikkat etmek gerekiyor. kazayla yere düşürseniz ve kırılmasa bile asistanların hepsi üzerinize yürüyebiliyor. (bkz: ben bugün bunu gördüm)