• (bkz: sitoloji)
  • dokulari inceleyen bilim dali.
  • bitki histolojisi, hayvan histolojisi gibi alt kollara ayrılmış biyoloji bilimine verilen isim.
    öğrenciler kısaca histo der. (örneğin bitki histo dersi kaçtaydı)
  • diğer adı "mikroskobik anatomi"dir. dokuların yapı ve davranışlarını mikroskop altında inceleyen bilim dalıdır.
  • arkadaşlarımdan edindiğim preparatların dijital fotoları ile uygulama sınavından geçmeyi planladığım mikroskobik anatomi olarak tanımlanabilecek ders.
  • integre sistem uygulanan tıp fakultelerinde 1 ve 2 inci sınıfta yer alan genelde sınavda bonus rolu oynayan ve hocaların iddasına gore bu ilim olmadan patolojinin olmayacagı bilim dalıdır.o preperatları yuksek ogrenimden uzak bi şekilde defterlere cizmek ise her zaman tıp ogrencilerinin içinde bastırdıgı sanat duygusunun(!) dısa vurumu olsa gerek.
  • sadece yüksek megapikselli telefon sahibi insanların (lab-larından) geçebileceği, okülerden görüntü almayı başarabilen herkese de fotografçılık alanında sertifika verilmesi gerektiğini şiddetle önerdiğim ders.
  • bu ders için kullanılan preparatlar hazırlanırken çok zahmet verdiğinden derste bunlara çok dikkat etmek gerekiyor. kazayla yere düşürseniz ve kırılmasa bile asistanların hepsi üzerinize yürüyebiliyor. (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • 1.2 ve 2.1 dönemlerinde şuursuzca alıp kaldığım, geçmedeki tek etkeninse kırtasiyelere düşen oküler görüntüleri ve lam üzerinden çizilmiş preparat motifleri olduğunu kabul etmem gereken ders. abiktir biraz bu çoğunlukla kubiktir. örneğin bir lenf düğümü örneğinde anlatılanlar okülerden gördüklerinizle zerre kadar benzemez, hele de ordan görüp neşretmeniz istenen çizimler hiçbi halta benzemez. farazidir bu ders patoloji olmasa dünya üzerinde yeri olmaz ama patoya dua eder durur
  • kafa siken bi bilim dalıymış, bu gece anladım...

edit: yok yok hakikaten kafa sikmekte üstüne yok. finaller sayesinde onayladım...
hesabın var mı? giriş yap