şükela:  tümü | bugün
  • yeni bill wurtz videosunun muhtemel uzun ismi, bugun yarin yayinlanir.
    https://www.instagram.com/p/bsaac66abcw/

(bkz: history of japan)
  • yayimlanmistir, hayirli olsun: https://www.youtube.com/watch?v=xucn8ux2gbs
    20 dk izleyin simdi. cok guzel olmus bence.
  • history of japan ile oldukça mizahi ve quickie bir video hazırlamıştı ve bunu 20dk'lık history of entire world versiyonunu da yayınlaması çok hoş olmuş. akış oldukça hızlı olsa da (olayı o zaten) güzel, eğlenceli bir video bu sefer pür tarih üzerine yoğunlaşmayıp çok yüzeysel biçimde evrenin oluşumu gezegenlerin oluşumu ayın oluşumu canlılığın başlangıcı ve evrim gibi konularla girizgah yapıp sonradan tarih (uygarlığın başlayışı ve gelişimi) üzerine yoğunlaşıp devam etmiş.
    religous/fundamentalist tayfanın pek hoşuna gitmeyecek bu :)
  • bir çırpıda izlenen atatürk'lü video.

(bkz: they never got ethiopia)
  • izlediğim (evet tüm hayatım boyunca) en güzel videolar arasında ilk 3'e girer muhtemelen. zaten 1 haftada 16 milyon izlenme alması inanılmaz bir başarı.

sarkastik ve öğretici öğelerin birbiri içine bu kadar girdiği başka bir video daha görmedim ben. mükemmel.

--- spoiler ---

you can make a religion out of this
    --- spoiler ---
  • 10 mayıs 2017 tarihinde yayınlanan bill wurtz şaheseri.
    yaklaşık iki haftadır 'daha sonra izle' listemde tuttuğuma izledikten hemen sonra binlerce kez pişman oldum.
    bu kadar geniş ve bazı kesimlerce hassas içeriği böyle yalın ve mizahla harmanlayarak anlatabilmesi harika. hz. ali'nin ilk hilafe olması gerektiğini savunanlardan dahi bahsetmiş, atatürk'ü tabii ki es geçmemiş ve özellikle japonya-amerika arasındaki pasifik savaşında amerikanın attığı 'fatality'yi harika anlatımıyla göstermiş.
    'history of japan' videosundan sonra böyle bir içerik gelmesi şaşırtmadı zaten bundan sonra ise istediğimiz bill wurtz abimizin her ülke hatta her şey için videolarını devam ettirmesi.

videonun sonunda da bahsedilmiş olsun ben de yazayım: dünyayı kurtarmamız gerekiyor, herkes elinden geleni yapsın ve bu kadar tarihin ardından dünyayı yok edenler biz olmayalım.