şükela:  tümü | bugün
 • derli toplu bir kurgusu ve sade bir dili var. her geçişte tekrar eden patlama efekti dışında animasyonların kalitesi iyi, seslendirme de gayet kuvvetli.

  youtube'daki versiondan tv reklamları çıkartılmış, toplam süre de 1 saat 20 dakikaya düşmüş.
 • çok başarılı bir belgesel. temiz bir dil, basit bir anlatım, yerinde görüntüler ve başarılı animasyonlar. 2 saat demesine rağmen 1 saat 20 dakika sürüyor. gerçi 3 saat olsa da izlerdim. epey zevkli bir belgesel. azcık, bilal'e anlatır gibi anlattığı için de seviliyor olabilir.

  peki belgeselde ne anlatılıyor? big bang'den bu güne kadar nasıl geldik? nasıl mı? evrim. belgesel net bir şekilde evrim diyor. belgeselin ortaya attığı konu eski bir hocamın bana dediklerini hatırlatıyor. o da insanoğlunun mineraller bilmemneler ile toplandığına inanırdı, belgesel de sudaki mikro organizmaların doğru birleşmesi ile dna'nın ortaya çıkmasını anlatıyor.

  herkese seve seve önerebileceğim, güzel bir belgesel.

  edit büdüt: izlemek isteyen olur ise, ki bence 1.30 saatini buna harcayabilir bir insan, buyrun link.
 • internette türkçe altyazılı hali bulunmayan belgesel. bilen varsa yeşillendirirse sevaptır.
 • harika belgesel. görsellik güzel, bilim insanlarının konuşmaları heyecan verici. özellikle böyle akıcı belgesellere amerikan ağzı deyimleri çok yakıştırıyorum, insanı daha da gaza getiriyor. "o tam bir kural değiştirendi" yada "beyzbolda kadroya alacağınız ilk oyuncuydu" ...gibi.
  ancak belgesel boyunca (bkz: neandertal) ve (bkz: toba faciası) konularını bekledim. önemsiz değiller bence, olmalıydılar.