şükela:  tümü | bugün
  • gazi üniversitesinin çorumdaki mühendislik fakültesinin gazi üniversitesinden ayrıldıktan sonra alacağı ad..bildiğim kadarıyla 2004-2005 yılında ayrılacaklar gazi den tabelaları dahi hazırlanmış ismini vermek istemediğim kaynaklarıma göre..
    hayırlısı olsun diyoruz
  • halihazirda gazi universitesine bagli olarak egitim verilen muhendislik, iktisadi idari bilimler, veterinerlik, ilahiyat fakulteleri ve meslek yuksek okulu ile bir tasra universitesinden tek eksigi fen edebiyat fakultesi iken ankaradaki rektorluge bagli olmasi yerine yerinden yonetilmesinin mantikli olacagi dusuncesinden hareketle kurulmasi planlanan universite. gec bile kalinmistir.
  • gazi üniversitesinden devraldigi fakültere ek olarak bir de tip fakültesi acilmis ve bugün itibariyle resmi olarak kurulmus üniversite.
  • çorum'dan adam çıkmaz lafı sebebiyle mezunlarının pek rağbet görmeyeceğini öngörüverdiğim üniversite...

(bkz: çorum üniversitesi)
  • gaz veren eğitim kurumu.
    (bkz: hit it university)
  • 2007 haziran ayi itibariyle kendisinin ilk mezunları listesinde yer aldığım, buna rağmen gazi üniversitesi diploması aldığım, çorumda ilk önce ondokuz mayıs üniversitesi ile başlatılıp gazi üniversitesi ile devam ettirilen, günümüzde mühendislik fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, fen - edebiyat fakültesi, ilahiyat fakültesi, sağlık meslek yüksek okulu, çorum meslek yüksek okulu, sungurlu meslek yüksek okulu ve osmancık meslek yüksek okulu içinde halihazırda işlemekte olan, kurulması gerekli olmasına karşın zamanın biraz erken olduğuna inandığım güzel üniversite. kurulmasından sonra mühendislik fakültesinde 2 vize 1 finalden tek vize tek finale geçilmiştir. hem ilin hem üniversitenin işleyişi ve gelişimi 2 katına çıkmıştır. ancak yeni olması ve taşra üniversitesi olmasından mütevellit sosyal yaşam yerlerde sürünmektedir. kimya mühendisliği ve ilahiyat dışındaki bölümleri pek iyi olmayan üniversite.
  • 8-10 mayıs 2008 tarihleri arasında 7. anadolu işletmecilik kongresi'nin evsahipliği görevini yürüten üniversite. genç bir üniversite olmasına rağmen bu tip kaliteli kongrelerle kısa zamanda yörenin en iyi üniversitesi olmaya adaydır.
  • öğrencisi olduğum öğretim kurumu. uzak durulması, tercih sıralamasına bile yazılmaması gereken üniversitedir. çaresizlerin mecburen yerleştirildiği okuldur.
    1- çorumda öğrenciyseniz ve çalışmak zorundaysanız 200ytl maaş ile çalışmak durumundasınız.
    2- yaşam pahalı olup, esnafları öğrencileri kazıklamaya çalışmaktadır.
    3- en yakın büyük şehir 4 saat uzaklıkta olup orasıda ankaradır.
    4- istanbula metre truzim (bilet fiyatları metre ile ölçüldükten sonra belirlenmektedir) 12 saatte varmaktadır ve bilet fiyatları yazın uçuktur.
    5- kışın çok soğuk, yazın çok sıcak olur.
    6- kampüsü küçüktür hatta yoktur.
    7- öğrencileri genelde çorumludur dışarıdan gelenlere iyi davranmazlar.
    8- kayıt sırasında size 1 adet çanta, dandik bir hesap makinası ve kalemi 50 ytl gibi bir fiyatla satarlar.
    9- kayıt olduktan sonra ders kaydı içinde ayrıyetten para talep edilir ve makbuz verilmez.
    10- hala bu üniversiteye gelmek istiyorsanız lütfen aile doktorunuza başvurunuz.

size çorumdan kısaca bahsetmek istiyorum.
    efendim çorumun tek bir caddesi bulunur bu caddenin adıda gazi caddesidir fakat 1960 yılından beri bu caddeye "mecburiyet caddesi" denilmektedir. akşam 19:00 (ts ile) 'dan sonra ekmek ve bunun gibi temel gıdalar temin edilemez, edilsede ondan hayır gelmez.
    öğretim görevlileri
    ahmet tunay (bkz: ders notu)
    ismail kayacıoğlu (bkz: imla)

kısaca sizlere çorumdan bahsettim elimden geldiği kadarı ile, vaktim olsa daha neler yazardım fakat okula gidip ders notu satın almam gerekmektedir. (bkz: kantin)
  • üniversite bilgi sistemi hata verdiği için ders kayıtları 19 şubat 2010'a uzamış okul.