• bu adam faaliyetlerine başladığında o an müdahale edilse yok edilebilirdi ama hiçbir ülke yapacaklarını tahayyül edemiyor başta. adam bir şeye kalkışıyor, yok lan yapamaz diyorlar... böyle böyle adım adım gidiyor adam ama bir yerden sonra kafayı yiyor cidden. muhtemelen, ''lan'' diyor kendi kendine, ''ne yapmak istersem yapabiliyorum, kimse karşımda duramıyor, benim gücüm her şeye yeter.'' diyor. adım adım gitmeyi bırakıp her yerde cephe açıyor. sonucu da malumunuz işte. ruslar bir yandan amerika ve ingiltere önderliğinde batı cephesi bir yandan vurunca o yenilmez sanılan almanya dağıldı gitti.

tabii bu süreçte bildiğim kadarıyla komutanları hitler'i uyarıyorlar başlarda ama olay öyle bir hale geliyor ki hitler, kendisine olumsuz haber veren herkese bağırıp çağırınca artık kimse bir şey söylememeye başlıyor bu manyağa.

bunlar nereden aklıma geldi şu an bilmiyorum. sonuçta bizim gibi ileri demokrasiyi benimsemiş, her görüşe saygılı, barışçıl ve kucaklayıcı bir lider tarafından yönetilen bir ülkede çok uzak ve anlaşılması zor bir şey nazi almanyası. bir an için sayın başkanımızın kendi ülkesi içerisinde birden fazla gruba, zümreye karşı savaş açtığını, herkesi karşısına aldığını düşünün... çok saçma geliyor olmalı kulağa ama bir an için hadi oldu bu diyelim, herkesin görüşüne saygı duyduğundan emin olduğun sayın başkanın danışmanları böyle bir durumda onu mutlaka uyaracaklardır zaten.

son zamanlarda barolara ilişkin bir tartışma dönüyor mesela. sayın başkan ile baro başkanları arasında ufak bir fikir ayrılığı var anladığım kadarıyla, pek takip etmediğimden tam bilmiyorum ama ben sayın başkanın diyalogla bu konuyu halledeceğinden eminim. şimdi de sözlükte gördüğüm kadarıyla z kuşağı ile başkan arasında ufak bir yanlış anlaşılma olmuş. başkanın z kuşağını yanlış anlaması mümkün olmadığına göre z kuşağı başkanımızı biraz yanlış anlamış. sorun değil. surhperver yapısı ile sevgi söylemi ile gençleri de baroları da kendi safına çekmeyi düşündüğünden eminim ben sayın başkan'ın.

sonuçta sadece hitler gibi insanlar sürekli yeni cepheler açarak herkesi yenebileceklerini zannederler. bunlar ancak güç zehirlenmesi yaşayan, etrafındaki kimseyi dinlemeyen insan profillerinin yapabilecekleri şeylerdir. neyse ki bize çok uzak şeyler bunlar aynı zamanda. güzel ülkemiz, demokrasinin ve özgürlüklerin teminatı olan akp ve onun genel başkanı sayın cumhurbaşkanımızın önderliğinde öyle bir noktaya gelmiştir ki diktatörlük ve onun olumsuz sonuçları bizler için anlaşılması pek de mümkün olmayan masal tadında hikayelere dönüşmüştür artık. var olsun güzel ülkem, var olsun sayın başkanım.
  • kucukken hit irki insanlarini kastettigini zannettigim, bana ne pis insanlarmis bu hitler dedirten sozcuk. kelimeyi bu sekilde algilamanin hitler ile ilgili kurulan neredeyse tum cumlelere uygun olmasi turkce'nin bir guzelligidir.
    (bkz: turkler)
    (bkz: hititler)
    (bkz: neden olmasin)
    (bkz: cocuk akli)
  • "hit" sarkilar, clipler vs... "bu ayin hitleri" seklinde kullanimi vardir...
  • müziği sonne parçasıyla birebir aynı olan bir rammstein şarkısı.
  • bu soyadına sahip olup da hitler'in akrabası olmayan bir kişi var. 1910 ve 20'lerde chicago'nun namlı pezevenklerinden mike de pike heitler. 1910 ve 20'lerde şehir merkezinin eğlence merkezi görünümünde olan leeve'i kontrol eden heitler erken dönemde al capone'un dahi patronu konumundadır. al capone'un o dönemlerine şahit olmuş gazeteciler heitler'in mekanlarının önünde soğuk kış günlerinde capone'un yakasını kaldırmış, elleri cepleri olduğu halde yoldan geçenlere yanaşıp 'eğlence lazım mı dostum. içeride güzel kızlar var' diye içeri çekmeye çalıştığını kaydederler.

hoş chicago'daki büyük alman göçmen nüfusu göz önünde bulundurulursa mike de pike büyük olasılıkla bir almandı. dolayısıyla akrabalık olasılığı halen mevcut.

peşin not. hitler ailesinin soyadı da erken dönemde heitler, heidler biçiminde yazılmıştır.
  • politik liderleri aşağılamak, onların ne denli gaddar kimseler olduğunu belirtmek amacıyla kullanılır hakaretengiz bir sözcük olmuştur hitler uluslararası arenada. george w bush, saddam hüseyin kendilerine en sık hitler yakıştırması yapılmış kişilerdir muhtemelen.
  • (bkz: hitlere)
  • rammsteinin güzide bir parçası...
  • bir gökhan güney albümü. yanlış anlaşılma olmasın diye de kesme işareti kullanılmış.

http://www.diskotek.info/image/details/16375
hesabın var mı? giriş yap