şükela:  tümü | bugün
 • tam hali "parti hitlerdir, hitler almanyadır, almanya ise hitlerdir" olan beyan.
  rudolf hess nsdap'nin 1934'te yaptığı kongrede söylemiştir.
  dönemin nazi almanyasının hitlere bakış açısını ve almanyayla birlikte avrupanın felakete gidişinin nedenini belirtir.

  günümüzdeki benzer yaklaşımlar için;
  (bkz: erdoğan türkiye'dir, türkiye de erdoğandır)
 • hitler önderliğinde almanya böyle bir söylem ile bir çok ülkeyi dize getirmiş, kök söktürmüştür. dolayısıyla bu söylem sonucu, oluşan ortamda içi dolu bir çok yaptırımda bulunmuş, bulunabilmiştir.

  benzer söylemi biz söylediğimizde, en iyi ihtimal şamar oğlanı oluruz. ne teknoloji var, ne ideolojik düşünce yapısı, ne askeri kültür. söylediğimizle kalır üstüne şamar oğlanı olur dünyaya rezil oluruz. işkembeden sallamakla avrupa dize gelmiyor maalesef ki dize getirmemiz gerektiği de koca bir soru işareti.

  bu şekilde konuşabilmek için elinizin de güçlü olması gerekir. bizim söylemle anca mastürbasyon yapılır, millet gaza gelir işte. küresel ve bilgi dünyasında blöf yapamazsın. yaparsan da sonuçlarını kestirip göze alabilecek bir alt yapın olması gerekir.
 • hitler mantığı ile hareket ettiğimizi düşündüm de şimdi o evdeki güneşliği üstüne geçirip sokağa çıkan tipler var ya avrupaya savaş açmışız "allah allah allah"diye koşuyorlar. öyle bir canlandı gözümde. (:
 • hitler'in amacı ile başka insanların amacını kıyaslamaya bile gerek yok . hitler üstün alman ırkı yaratmak ve avrupayı kontrol etmek için yaptı (yahudi nefreti etken) .

  erdoğan türkiye'dir deseler ne olacak ki .

  yanıbaşımızdaki pkk yı bile 15 senedir bitirememiş adamdan bahsediyoruz .(gidip hepsini öldürelim demiyorum anlaşma ya da hak hukuk çerçevesinde bile bir yere gelinemedi)

  akp'nin ve onun üyelerinin amacı güçlü ekonomi , halk ve ya ülke değil ki tek amaçları para ve torunlarına yetecek kadar çok para başka birşey değil .

  bunlar değil dünya savaşı kendi aralarında bile savaşamıyorlar , fetö örneğindeki gibi saçma sapan darbe oyunları ile halka ve askerine yapıyor ne kötülük yapacaksa.
 • üstümüze oyunlar oynandığı da bilinen bir gerçek.

  dalga geçerek konuyu basitleştirmeniz gerçeği değiştirmiyor.
 • (bkz: parti devlet)
 • buyrun vidyosu.

  rudolf'un felemenkçe karşılığının japoncada bekir anlamına geldiğini biliyor muydunuz? çok ilginç.