şükela:  tümü | bugün
 • cbs'de yayinlanan hitlerin cikisini ve yukselisini anlattigi iki bolumluk tv dizisi...1919'lardan baslar...
 • seyircinin ilgisini çekmesi için abartılı bir hitler portresinin çizildiği film.
 • cekimlerden sonra dizide kullanilan kiyafetler ebay'de dolasmasin diye yakilmistir.
 • kolayci bir film.
  i$in icine hic cati$ma, sava$ ve kitlesel hareket sokmadan, sitcom tadinda hitler biyografisi cekmi$ler. gene de kostum ve cekim ba$arili. ancak robert carlyle'a yapilan hitler makyaji cok sigdir. biraz daha caba ile cok daha fazla benzeyebilirdi. makyaji gectim, biyigi bile yapamami$lar.
  oyunculuk olarak robert carlyle'in hitler canlandirmasi ise sadece vasattir.
 • adi ustunde, ikinci dunya savasindan bahsetmese de olacak bir film. insanlarin koyun gibi nasil gudulebildigini gosterdigi icin iyi ama diger acidan orta karar. ortalik 2nci dunya savasi filminden gecilmiyor zaten, yenisine mi hazirliyorlar bizi nedir ?
 • robert carlyle ve julianna margulies (bkz: carol hathaway) gercekten mukemmel oynuyor; fakat ben filmin o kadar da kotu olmadıgı kanısını tasıyorum; hitler'in bir seytan olarak gosterildigi dogru; ama filmin basinda hitler'in babasi ve annesi ile olan iliskilerini anlatarak kanımca yonetmen hitler'in daha sonraki kisiligi hakkında psikanalitik irdelemeler yapmaya calısmıs ve de karakter ve kisilik sorununu freudian bir yontem ile acıklamaya calısmıs. hitler kötü mü; evet kötü; seytanın ta kendisi mi evet ta kendisi fakat yonetmen bununda bir sebebi var demeye calısmıs (bkz: determinizm)
 • 24-25 eylül 2004 tarihlerinde iki bölüm halinde alman rtl2 kanalinda gösterilen mini dizi/ filmcik.

  o derece psikopat, sorunlu, seksomanyak, korkak ve hatta aciz bir bünye olarak resmedilmistir ki hitler, izleyici bu adam ne zaman götünden alev cikartacak diye beklemistir.

  film ikinci dünya savasini da icine alacak sekilde genis tutulsa idi, acaba dresden'i de hitlerin bombaladigini iddia ederlermiydi diye düsüncelere sevk eden bir yapim olmustur sonuc olarak.
 • son birkaç yılını ucuz film diye diye gebermekle geçiren dijitürkün moviemax kanalında defalarca yayınladığı, diğer yahudi patentli bol sponsorlu beleşe gelen filmlerdede olduğu üzere sinema perdesini ağlama duvarına çevirmiş, bunu yaparken de aba altından sopa göstermekten geri durmayan sinemacık.
  birçok hallmark filminden farklı olmayarak tiyatral tarafları güçlü aktörler ön pladadır.
 • hitlerin soykırım yıllarıyla ilgili ortalıkta gırla film varken tersine bu film, esas ondan çok öncesini, babası tarafından hırpalanmış, güzel sanatlar fakültesinden tarzın yok diye postalanmış bu küçük adamın, yavaş yavaş hedefini bulup içindeki piskopatı ortaya çıkarıp führere dönüşmesini, bu dönüşümde ona kimlerin yardımcı olduğunu, bir nevi onu kimlerin yarattığını anlatıyor. üstelik bunu bakınız aslında herkes özünde iyidir, bu adamcağız da çocukluğunda neler yaşamış siz olsanız siz de yaparsınız vıcıklığıyla değil (günümüzde farklı açıdan bakmanın tanımı bu oldu çünkü) tamamen bir belgesel tarafsızlığıyla yapıyor. burda yan roller hem casting hem de çizilen portreler bakımından çok başarılı. hitler castingi tek kelimeyle muhteşem. full monty'de para kazanmak için ümitsizce soyunup dans eden loser robert carlyleda hitler psikopatlığını yaratma öngörüsüne şapka çıkarıyorum, çok başarılı. hitleri başka kim oynardı diye bir durup düşündüğümdeyse aklıma sadece bir isim daha geliyor: psikopat bakışı kendisine nefis yakıştıran gary oldman. ama en azından onun psikopatlığına önceden şahit olmuştuk*. robert carlyle'i hitler olarak düşünmek gerçekten yaratıcılık. filmle ilgili yapabileceğim tek eleştiri adolfun çocukluğuna dair ipucunun azlığı. böylesine bir ırkçılık böylesine bir yahudi düşmanlığının altında yatanın ne olduğuna, hitlerin beyin yıkanma sürecine de şahit olmak isterdim doğrusu. ama film bu haliyle de gayet doyurucu. hatta filmde tanık olduğunuz herkesin teker teker yargılanıp hakkın yerini bulmasına şahit olmak isterseniz arkasından da nürnberg mahkemelerini tavsiye ederim. iyi seyirler.
 • filmografik olarak cok basarılı olmasa da hitlerin hayatında ne oldugunu, hangi siyasal ve toplumsal olaylar sonucunda başa gectigini ve halkı nasıl peşinden sürükledigini öğrenmek bakımından işe yarar bir film. benzer sekilde son günleri içinde falldownu (der untergang)şiddetle tavsiye ederim.