şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kavgam kitabında hitler:""rusya'da ekonomik kriz var, yugoslavya parçalanmanın eşiğinde, türkiye'yi atatürk'den sonra birkaç salak yönetmeye başladı; bir şeyler yapacaksak tam sırası.". bu sözü de bence gayet türkiye'nin onun planlarında nerede olduğunu gösteriyordu ama işte bizim ülkemizdeki alman hayranı çakma milliyetçiler ağlar durur böyle işte gerçek hitler türkleri severdi gerçek hitler bu değil vs vs

  ki tamam adamın kitabını okumadınız ama bari bir bilene danışın, ilber hocamız bile saldıracaktı ama kurmayları anti türk olduğu için istemedi diyor bu veletler böyle sırf hitler denen cermen gavadını sevdikleri için bu yalana inanmak istiyorlar.
 • şu ana kadar nasıl olur da?

  böyle bir şey yok ama olabilir de,

  şöyle bir video var biraz acemice ama türkiye gerçeği..
 • sentetik herhalde
 • tam kahvede tavla, pişpirik oynarken söylenecek söz.
 • türkiye’ ye girmemesinin, işgale kalkışmamasının sebebi, türkleri sevmesi değildir.
  anadolu’nun dağlık olması sebebiyle işgalinin zor olmasıdır.
 • çok severdi kardeş benden sana bir tavsiye enver altaylı'nın ruzi nazar cia'nın türk casusu adlı kitabında, hitlerin ve onun avareleri olan nazilerin türkleri nasıl sevdiğini anlatan bir bölüm de var.
 • hitler'in türkler ve türkiye hakkında söylediği kesin olan birkaç cümle var. ilkinde "ataturk was my shining star in the darkness of 1920s" diyor ("atatürk 1920'lerin karanlığında benim parlayan yıldızımdı", kaynak: atatürk in the nazi imagination, harvard uni press). malum hitler münih darbesinden sonra hapse giriyor, almanya'nın tamamen versaille'a teslim olduğu, sosyal demokrat parti denen yahudi kulübünün ülkeyi yönettiği bir 10 yıl 1920'ler. yükselen kemalist türkiye'den etkilendiğini açıkça belli ediyor.

  1920'lerin sonundaki bir parti konuşmasında şunları söylüyor: "türk devletinin saklı gücü sağlam kalabilmişti (wwi kastediliyor) ve ardından halkına ne büyük bir tarihe sahip olduğunu hatırlatan ve onları ileriye taşıyan bir lider geldi. işte bu almanların sahip olamadığı bir şeydi."

  yine şöyle demiş:

  "bugün bir anadolu köylüsü, yüksek gelirli ve okuryazar bir alman'dan çok daha değerli hale geldi. bir ulus ideali uğruna kendisini feda edebilmeli."

  daha birkaç tane var böyle. hitler'e atfedilen pek çok konuşma yalan (uydurma, özellikle soykırımla ilgili olanlar, hitler hiçbir zaman açıktan kitle imha planları hakkında konuşmadı). ama bu konuşmalar genuine. gerçi atatürk'ü sevmeyen dönem lideri pek yok, lenin de seviyor hitler de, ben gurion da hayran kennedy de. mussolini biraz sıkıntılı sanırsam ahaha.