şükela:  tümü | bugün
  • "hâlâ yanmadı mı" diye sordurtan başlık.
  • evrensel adalet olsaydı, hitler gibi bir cani hiç var olmazdı.

ha cehennemin dibine kadar yolu var şerefsizin ayrı konu ama merakımız böyle bir adalet mekanizmasının çalışıp çalışmadığına dair.
  • geçen gün aklıma takılan konu. tek bir insan bunca insanı yok edemezdi ki, hitleri destekleyenler de cehennemde yanacak, tüm kurallara uymayanlar da. ben kötüysem, ben de yanacağım. gerçi bu dünyadan ayrıldığında yanmayacak insan olduğunu sanmıyorum ama hayat işte, herkes bir şekilde yaşıyor. hitlerin zamanında yahudilere falan yaptıklarının bugün intikamı alınıyor aslında bence dünyada. o kadar suriyeli, o kadar çingene falan günümüzde almanyaya göçmekte, türkleri ve diğer milletleri hiç konuşmayalım, seri göç var ortada. adaletin olmaması sadece bu konuda değil ki, mesela zina yapmış kişiler, başkalarının günahını almış kişiler, namuslu ve bilinçli kişilerle evleniyorlar bazen, peki bunun neresi adil? konuya gelirsek küçücük bir karıncayı öldürmek de günah, onca insanı da. e tabi günah daha büyükse cezası da ona göre daha fazla ve daha kötü olacaktır.
  • cennet de bu dünyada cehennem de diye boşa dememişler. milyonların hayatını cehenneme çeviren birisi cehenemme gitse ne yazar. tıpkı her yıl milyarlarca dolar yardım yapan bill gates, hayatını bilime adamış ve bu yolda biz insanoğluna çok büyük mesafe katmış isaac newton'ın müslüman olmadığı için cehennemde yanarken dünyaya hiçbir faydası olmayan, oksijen israfı, düşük iq'lu gericilerin sırf namaz kıldıkları için cennete gitmeyi beklemesi kadar anlamsız cennet ve cehennem.
  • hitler'e oy veren, bir faşisti destekleyen o kadar alman yanmayacak da hitler cehennemde yanacak öyle mi? hasiktir öyle adalete...

her lider mecburen, isteyerek ya da istemeyerek, birilerini asmış kesmiştir. az ya da çok... o kan eline bulaşmıştır. çünkü güç, iktidar için bu mecburidir. kimisi özgürlükçüsünü, solcusunu asar, kimisi tarikatçısın, ılık götlü sakallı hocasını asar, kimisi şeriatçıyı sallandırır... hitler de yahudileri yakmış... lider olmak bazen bazı konularda acımasız olmayı gerektirir.

osmanlı padişahlarından, cengiz handan, stalin'den, mussolini'den, abd başkanlarından, cia reislerinden, derin devlet liderlerinden, hitler'e kadar tüm liderler yanacak diyebiliriz yani...

başa getiren piçler cezasız kalmamalı... onlar da cezasını çekmeli.
  • dinsiz/ateist/deist/agnostik kesime göre, hitler şu sıralar, tüm diğer zalim kişiler gibi, bebekler kadar masum bir şekilde ebedi uykusunda uyumaktadır.

asıl adaletsizlik buyken, bazıları kalkıp allah'ın müthiş cezalandırma sistemine laf ediyor. e senin ceza sistemin ne peki? ben söyleyeyim. sıfır. hiçbir şey. hadi hitler'e ceza verecek sistem kur da görelim ?? veya da allah'ı eleştirmeyceksin.

edit: ateizm adalet sunmazmış :) doğrudur. zira ateizm size koca bir hiç sunar. size adaleti sunan kuran'dır. islam, adaleti sadece ahirete bırakmaz. dünyada da sağlamamız için bize yol gösterir. ama elbette ki ateizmin bir yol göstericisi yoktur. o halde bir zahmet ateistler, hayatın gerçeklerine boyun eğsinler de dinleri eleştirmeye yer aramasınlar. adalet terimini de lugatlarından çıkarsınlar. zira ateizmin, "adil insan" veya "adil olmayan insan" gibi ayrım yapabilecek bir temeli bulunmamaktadır.
  • ateistlere göre ebedi uykusunda yatmayan adam. çünkü artık var olmayan ölmüş bir adam.

ayrıca ateizm sana adalet vaad etmez. çünkü ateizm sana hiçbir şey vaad etmez. ateizm bir din değildir. salt gerçeği bilmektir.

hitler denen adam asla yaptıklarıyla ilgili cezalandırılmayacaktır. evet adaletsiz bir durumdur ama gerçektir. dünyanın adil bir yer olması gerektiğini nerden çıkarıyorsunuz? doğada adalet yoktur, insan adalet istiyorsa kurallarını düzgün koyup hitlerlerin önüne geçmelidir. geçemeyince de öbür dünyadaki adalete sığınmak fayda etmez.