şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cevabı muhtemelen evet olan soru. zira oğlu olsaydı bugün tahminen 100 yaşında falan olurdu!
 • yanlış önerme : şöyle ki , bu adamı sevmeyen kadar seven de var.
  eğer oğlu olmuş olsaydı şuan siyaset yapıyor olurdu zannımca .
 • durum, çocuk hitler'in o zamanki duruşuna göre değişirdi. babası ortalığın a.koyarken onun yanında olmuşsa tabiki hapiste çürürdü.

  ilgi alanıma girmediği için net bilgim olmayabilir ama escobar'ın çocukları gayet normal bir yaşam sürüyor. yani babası caninin teki diye cezalandırılmamışlar. gerçi o zaman çocuklardı ama cünyır hitlerin yaşından da bahsedilmiyor.
 • lut kavmi ile ilgili önerme doğru değildir.

  --- spoiler ---

  22 adamlar oradan ayrılıp sodom'a doğru gittiler. ama ibrahim rab'bin huzurunda kaldı.
  23 rab'be yaklaşarak, “haksızla birlikte haklıyı da mı yok edeceksin?” diye sordu,
  24 “kentte elli doğru kişi var diyelim. orayı gerçekten yok edecek misin? içindeki elli doğru kişinin hatırı için kenti bağışlamayacak mısın?
  25 senden uzak olsun bu. haklıyı, haksızı aynı kefeye koyarak haksızın yanında haklıyı da öldürmek senden uzak olsun. bütün dünyayı yargılayan adil olmalı.”
  26 rab, “eğer sodom'da elli doğru kişi bulursam, onların hatırına bütün kenti bağışlayacağım” diye karşılık verdi.
  27 ibrahim, “ben toz ve külüm, bir hiçim” dedi, “ama seninle konuşma yürekliliğini göstereceğim.
  28 kırk beş doğru kişi var diyelim, beş kişi için bütün kenti yok mu edeceksin?” rab, “eğer kentte kırk beş doğru kişi bulursam, orayı yok etmeyeceğim” dedi.
  29 ibrahim yine sordu: “ya kırk kişi bulursan?” rab, “o kırk kişinin hatırı için hiçbir şey yapmayacağım” diye yanıtladı.
  30 ibrahim, “ya rab, öfkelenme ama, otuz kişi var diyelim?” dedi. rab, “otuz kişi bulursam, kente dokunmayacağım” diye yanıtladı.
  31 ibrahim, “ya rab, lütfen konuşma yürekliliğimi bağışla” dedi, “eğer yirmi kişi bulursan?” rab, “yirmi kişinin hatırı için kenti yok etmeyeceğim” diye yanıtladı.
  32 ibrahim, “ya rab, öfkelenme ama, bir kez daha konuşacağım” dedi, “eğer on kişi bulursan?” rab, “on kişinin hatırı için kenti yok etmeyeceğim” diye yanıtladı.
  33 rab ibrahim'le konuşmasını bitirince oradan ayrıldı, ibrahim de çadırına döndü.
  --- spoiler ---
 • savaş esnasında soykırıma yardımcı olmuşsa hapiste çürürdü belki idam bile edilirdi ama atıyorum savaş sırasında 7-8 yaşında olaylardan bağımsız bir durumda olsaydı hiçbirşey yapılmazdı hatta hayatı boyunca kendisine bir zarar gelmesin diye önlem bile alırlardı.
 • hitler'in oğlunu bilemem ama bazılarının oğulları ilerde çürüyecek gibime geliyor.

  edit:düzeltme
 • su yakın tarihte yasayip ölen bütün diktatörlerin oğullarininda akibeti ayni olmustur. cünkü cogu babalariyla hareket etmis onlarin isledikleri suclara iştirak etmislerdir.
  hal boyle oldugunda elbetteki ayni kaderi ve ayni sonu yasamalari kacinilmazdir.

  onun disinda hitlerin yasayan oglu yok ama cok yakın akrabalari var onlar avusturya'da sessiz sedasiz yasamlarini sürdürmekteler. hatta bir cogu hitler'den hoslanmadiklari ve tepki cekmekten korktuklari icin soyadlarini degistirmis durumdalar.
 • hitler in oglu veya kizi yok. fakat kendisinin baba bir ana ayri kardesi olan alois hitler jr. in 2 cocugu var ve bu ikisinin bir hikayesi var.

  hitler in 2 yegeninden biri olan william patrick hitler 33 te hitler in iktidara gelmesiyle almanya ya gelip hitler tarafindan bir işe sokuluyor fakat sanirim istedigi imtiyazlar vs kendisine verilmeyince amcasina tav olup abd ye goc ediyor ve orada amcamdan neden nefret ediyorum temali bir kitapta yaziyor. ısin ilginci 44 te abd ordusuna katilip babavatana ve amcasina karsi savasiyor.

  bir diger yegen ise heinz hitler. heinz kardesinin aksine alman ordusuna katilip vatani icin savasiyor. kendisi cavus rutbesindeyken rus cephesinde esir dusup iskence sonucu olduruluyor.

  kisacasi cocugu olsaydi da pek degisen bir durum olmazdi diye dusunuyorum. tipki stalin in hayta oglu gibi siklenmeyen biri olurdu muhtemelen yada bi cephede ölurdu.
 • böyle bir çocuk olsaydı ve stalin denen psikopatın eline geçseydi, büyük ihtimal sıcak damgayla götüne orak ve çekiç vurulurdu.
 • heinrich himmlerin torunu olan katrin himmler bir yahudi ile evli ve reportajında dedesinden nefret ettiğinden bahsediyor.muhtemelen adolf içinde aynısı olacaktı hatta 1945 yılında goobelsin çocuklarını öldürtmesinin sebebi çocuklarının komünist olacağı endişensindendi.bugünkü almanyada nazilerden ve hitlerden bahsetmek bir tabu.ben daha nazileri ve hitleri seven bir alman görmedim.kısaca oğlu muhtemelen nazilerden nefret ederdi.