• doğrusu “hız motorlarına şehir içi sürüş yasağı getirilmesi gerekliliği” olan ama karakter sınırına takılan başlık.

acilen getirilmesi gereken yasak. herkesin tatil yaptığı günde bile ben sizin egzoz sesinizi dinlemek istemiyorum.
  • hala desteklediğim yasak.

ayrıca (bkz: gece üçte motor bağırtan insan)
  • altına "ama o sesi çıkarmanın zevkini de motorcu olmayan anlamaz" savunmasıyla garip o.ç.ların doluşacağı insani ve haklı istek.
  • kesinlikle desteklediğim öneridir. susturucu zorunluluğu getirilse o da olumlu.
  • (bkz: sehir icinde ucaklarin yasaklanmasi)

herkesin uyudugu gunde ucak mi ucurulur mk.
  • yine kafası çalışmayanları ortaya çıkarmış başlık.

uçak zorunluluktur, bu amk motorları zevk işi.

kimse zevki için beni rahatsız edemez.

bitti.
  • spor arabalarin haberi var mı bundan? ya da egzoz modifiyeli caddecilerin? tofaş şahin grubunun?

yapılması gereken, kontrol ve caydırıcı cezaların arttırılmasıdır. zira susturucusuz egzozlara sahip araçların alayı çıkartır o sesi.

ilkinde kes 8-10 bin ceza, ikinciye yakalarsan ver trafikten men, bak kalıyor mu ortalıkta it gibi egzoz bağırtan daltarak
  • motorlara susturucu takmak çözüm değil, kökten çözelim. hatta dün uçak sesi duydum gece. olacak iş mi ? acil ülkenin hava sahası kapatılmalı !
  • salakça bir düşünce.
    motosikletin çıkardığı ses gittiği hıza göre değil egzoz basıncına ve delik şekline göre değişir. zaten gürültü yapan motosikletlerin çoğu patlak egzozlu küçük hacimli commuter motorlardır. yavaş gittikleri için sesleri de uzun uzun rahatsız eder.

ayrıca hız motoru diye bir motosiklet türü de yok. sport, touring, cruiser, commuter, naked, enduro gibi çeşitler var. başlığı açan kişi o kadar cahil ki ses yapan bir şey gördü mü hız motoru diyor.
  • bence bununla sınırlı kalmamalı. belli bir desibelin üzerinde ses çıkaran motorların üretimi yasaklanmalı. motor hayattır abi diyen orospu çocuklarının çıkardığı sesten bıktık.
hesabın var mı? giriş yap